James preko Jordana do sedmega zaporednega finala lige NBA

LeBron James je s 35-imi točkami na večni lestvi strelcev v končnici na prvem mestu prehitel Michaela Jordana, njegov Cleveland pa si je v še eni neizenačeni tekmi na gostovanju v Bostonu z zmago zagotovil tretji zaporedni nastop v finalu, za Jamesa pa je to sedmi zaporedni finale.

Cleveland je na tekmi vodil že za 39 točk, tako nikoli ni bilo dvoma o zmagovalcu. Že prvo četrtino so gosti dobili za 16 točk, dosegli so kar 43 točk, rekord franšize v eni četrtini v končnici, ob polčasu je bilo 18 točk razlike, po koncu tretje četrtine pa 35.

James je do 35 točk prišel tudi s štirimi zadetimi trojkami, iz igre pa je imel 72,2% met (13:18). Zbral je še po 8 skokov in asistenc. Kyrie Irving je dosegel 24 točk, tako kot James 4 trojke, Kevin Love pa je dosegel 15 točk in 11 skokov, imel pa je najboljše razmerje v danih in prejetih koših njegove ekipe, ko je bil na igrišču – kar +43 točk. Najboljšo predstavo proti Bostonu je prikazal tudi Deron Williams, ki je dosegel 14 točk.

Na drugi strani je Avery Bradley dosegel 23 točk, Gerald Green jih je s klopi dosegel 14. Igralce je na igrišče pred tekmo pripeljal poškodovani Isaiah Thomas, ki se je po tekmi čustveno pozdravil z LeBronom Jamesom in Kyriejem Irvingom:

Boston je v tej seriji zbral kar nekaj negativnih rekordov. Še ni koli ni izgubil z večjo razliko v končnici na odločilni tekmi, ki bi lahko pomenila konec serije. Še nikoli v treh četrtinah nasprotniku niso dovolili, da bi dosegel 109 točk. Postali so tudi prva ekipa v zadnjih dvajsetih letih, ki na vsaj treh domačih tekmah nikoli ni vodila.

Cleveland zdaj v finalu čaka Golden State. To bo že tretji zaporedni finale med tema nasprotnikoma, prva tekma pa bo 1.6. v  Oaklandu.

Povzetek tekme:

Na novinarski konferenci po tekmi so bili igralci Clevelanda razumljivo dobro razpoloženi, med izjavo Jamesa je Kevin Love posnel selfie: