James prehitel Jordana, borba za končnico na zahodu

LeBron James je še 867-ič zapored presegel mejo desetih doseženih točk na tekmi in s tem prehitel Michaela Jordana na večni lestvici lige NBA. To mu je uspelo ob zmagi proti New Orleansu. Zadnja tekma, na kateri ni dosegel vsaj 10 točk, je bila januarja 2007, ko je proti Milwaukeeju dosegel 8 točk. Jordan je svoj niz ‘gradil’ med letoma 1986 in 2001. Naslednja na večni lestvici sta Kareem Abdul-Jabbar (787 tekem) in Karl Malone (575).

Cleveland je sicer doma dobro začel, povedel za osem v prvi četrtini, potem pa so gostje vodili večji del druge in tretje četrtine, največ za 13 točk. V zadnji četrtini so domači naredili preobrat in na koncu tudi slavili. James je dosegel 27 točk, 9 skokov in 11 asistenc. Na drugi strani je Jrue Holiday dosegel 25 točk.

Če so potniki na v končnico na vzhodu bolj ali manj jasni – Miami, Milwaukee in Washington se borijo še za končno razvrstitev od mest 6-8, pa se na zahodu bitka vse bolj zaostruje. Ekipe od četrtega do desetega mesta ločijo samo trije porazi, tako da se lahko zgodi še marsikaj.

Pomembno zmago za ohranitev upanja na konično je tako danes po podaljšku dosegel Denver, ki je na gostovanju premagal Oklahomo. Čeprav je Denver v tretji četrtini vodil že za 15, so morali potem zmago vseeno potrjevati v podaljšku. Paul MIllsap je dosegel rekord sezone, 36 točk, Nikola Jokić je dodal 16 skokov. Russell Westbrook je dosegel 33 točk in 13 asistenc.

Podaljški so se igrali tudi v Los Angelesu, kjer je Milwaukee z zmago ohranil stik z Miamijem in Washingtonom. Eric Bledsoe je dosegel 39 točk, kar 11 v podaljšku.

V Houstnu je bil Phoenix blizu presenečenja, saj je vodil za dve točki tik pred koncem tekme. Toda Gerald Green je s trojko ob zvoku sirene poskrbel, da je zmaga ostala doma.