James ob povratku v Cleveland zablestel s trojnim dvojčkom (VIDEO)

Po nizu štirih gostovanj so se Cleveland Cavaliersi vrnili v domačo dvorano in na krilih trojnega dvojčka LeBrona Jamesa (32+12+10), ki mu je s 27 točkami v drugem polčasu izdatno pomagal Kyrie Irving. Derbi zahoda so na gostovanju pri LA Clippersih dobili aktualni prvaki iz San Antonia.

Skupaj sta dosegla kar 64 točk. foto: nba.com/cavaliers

LeBron James je že pred tekmo na twitterju objavil sporočilo, da domačim gledalcem dolguje dobro predstavo, sploh po porazu na uvodni tekmi sezone, ko so iz Ohia z zmago presenetljivo odšli košarkarji New Yorka. “Delovalo je. Dobro je, kadar nekaj napišeš in se uresniči. Dolgoval sem jim sem jim to tekmo in še jim dolgujem veliko. Nocoj smo posel opravili,” je dejal James, ki je skupaj z Irvingom v tretji četrtini, ko so Cavaliersi nadoknadili 9 točk zaostanka, dosegel 30 točk.

“Ta fant s številko 23 je bil precej dober. Lahko ga je opaziti. Zgrabil je tekmo in razumel moment,” je svojemu zvezdniku polaskal trener David Blatt.

Preobrat Spursov

San Antonio je v Staples Centru prvič povedel vsega minuto in 44 sekund pred koncem in svojo prednost zadržal do zadnjega sodnikovega žvižga. Za goste, ki so tekmo končali z delnim izidom 14:3, je blestel Kawhi Leonard s 26 točkami in 10 skoki.