James in Irving serijo preselila nazaj v Oakland

Čeprav je večina košarkarskih strokovnjakov in navijačev pričakovala, da se bo s četrto tekmo zaključila sezona NBA, se to ni zgodilo. Cleveland je skoraj čudežno vstal po težkem porazu na tretji tekmi in prišel do prve zmage v seriji ter tako ubranil prvo zaključno žogo Bojevnikov.

Tekma, ki je trajala več kot tri ure, je bila rekordna v več pogledih. Cleveland je dosegel neverjetnih 24 trojk, kar je rekord finalov lige NBA, v prvi četrtini je dosegel 49 točk, prav tako rekord finalov, ob polčasu pa zbral 86 točk, rekord celotne končnice lige NBA.

Tekma je tako na trenutke spominjala že revialno oziroma so imeli gledalci občutek, da gre zaradi velikega števila košev za All Star tekmo. Je pa bilo na drugi strani ogromno prekinitev, obe ekipi sta imeli ogromno pritožb na sojenje. Skupaj se je tako denimo podelilo kar sedem tehničnih napak, še posebej zanimiva je bila tehnična napaka Draymondu Greenu v drugem polčasu. V statistiki je namreč imel že eno tehnično napako iz prvega polčasa, po prejeti drugi (zaradi reakcije na osebno napako) pa so sodniki tisto prvo naknadno pripisali trenerju Stevu Kerru.

V tretji četrtini se je zaiskrilo tudi med LeBronom Jamesom in Kevinom Durantom, medtem ko so sodniki pregledovali ali je šlo za namerni prekršek Kevina Lova nad Durantom.

Toda nobena tovrstna situacija ni ustavili Cleveland, ki v nobenem trenutku tekme ni dopustil, da bi se Golden State približal. Ponovno je blestel dvojec James – Irving. James je dosegel deveti trojni dvojček v finalih lige NBA in s tem prehitel Magica Johnosona na prvem mestu večne lestvice, nihče drug nima v finalih več kot dva trojna dvojčka, James je dosegel 31 točk, 10 skokov in 11 asistenc. Kyrie Irving je dosegel 40 točk (po lanski seriji že njegova druga tekma v potencialno izločilni finalni tekmi, kjer je presegel mejo 40-ih točk), imel je tudi 7 skokov. Kevin Love je dosegel 23 točk, od tega 6 trojk.

Na drugi strani je bil tokrat razpoložen samo Kevin Durant, dosegel je 35 točk, trojke je metal samo 2:9. Draymond Green je dosegel 16 točk in imel 14 skokov, Klay Thompson in Steph Curry pa sta dosegla ‘samo’ 14 oziroma 13 točk.

Ekipi sta bili drugače v večini statističnih kategorijah izenačeni, največja razlika pa se je poleg večje uspešnosti meta iz igre (52,9% : 44,8%) izkazala pri metu za tri točke – Cleveland je vrgel kar 45 trojk, zadel pa jih je več kot polovico, 24. Na drugi strani so Bojevniki vrgli 39 trojk in jih zadeli 11.

Po tekmi je James dejal: ‘Tudi naše moštvo ima šampionski zapis, to smo danes pokazali. Skozi celotno tekmo smo obdržali fokus, žoga je lepo krožila, obrambno pa smo bili zelo fizični. Gremo od tekmo do tekme, želimo si še ene zmage.’

Na drugi strani je Curry dejal: ‘To je ena izmed tistih tekem, ko ti enostavno ne gre, ne bi delal prevelike drame iz te tekme. Vem da lahko igram bolje in bom igral bolje.’