Jakara in ekipa boljši od Šenčurja

Rubrika: Evropske lige

Ekipa Šenčurja Gorenjske gradbene družbe je v torek odigrala peto tekmo v Pokalu Helios Alpe Adria. Nasprotniki Šenčurjanov so bili košarkarji Brna, ki so slovensko moštvo ugnali s 95:79. V petek bo v Pokalu HAA nastopilo še moštvo Zlatoroga.

Helios Alpe Adria pokal, 14.11.
BRNO – Šenčur GGD 95:79 (21:24, 26:15, 38:26, 10:14)
Tomanec 35; Rizvić 21 (6 skokov), Novak (5 podaj) in Gorjanc po 10.

Šenčur GGD je v torek nadaljeval s tekmovanjem v Pokalu Helios Alpe Adria. Nasprotnik Šenčurjanov je bila ekipa Brna, ki ga vodi slovenski trener Dejan Jakara.

Šenčurjani so dobro odprli srečanje na Češkem in po prvih desetih minutah vodili s 24:21. Sledila je kriza varovancev Radeta Mijanovića, ki so drugo in tretjo četrtino izgubili z delnim izidom kar 64:41 in tekma je bila tako odločena. Končni rezultat je znašal 95:79 v korist Brna. Pri Šenčurju so le trije košarkarji dosegli dvomestno število točk. Ramo Rizvić se je ustavil pri 21 točkah, Jan Novak in Urban Gorjanc pa sta jih dodala po 10.

Od slovenskih ekip bo v tem tednu v tem tekmovanju nastopil še Zlatorog Laško, ki bo 17. novembra igral proti Vienni.