Jaka Blažič v polni Areni načel Galatasaray

Rubrika: EvroligaNaši na tujem

Košarkarji Crvene zvezdo so v slogu pričeli letošnjo Evroligo in pred 17 tisoč gledalci s 76:68 ugnala letos izjemno močni Galatasaray. Slovenski reprezentant Jaka Blažič je bil eden ključnih mož Dejana Radonjića.

Blejec je znova na nove dvignil 20-tisočglavo množico v Areni. foto: twitter
Blejec je znova na nove dvignil rdeče-belo množico v Areni. foto: twitter

Ravno 24-letni Blažič je namreč v tretji četrtini z 8 zaporednimi točkami poskrbel, da je Crvena zvezda prvič prešla v otipljivo vodstvo (29:23), po tem ko so prvo četrtino še dobili Turki z 20:17. V drugem delu je posel Blažiča nadaljeval predvsem Boban Marjanović, na koncu najboljši igralec tekme z 22 točkami in 10 skoki, gostujoči trener Ergin Ataman pa ni našel razpoložene peterke in njegovi varovanci so na polčas odšli s 16 točkami zaostanka. Do konca so jih sicer uspeli stopiti na 8, toda česa več nocoj niso bili sposobni.

“Na tem moramo graditi. Poglejte to atmosfero! Pred nami je odlična sezona,” je po tekmi dejal Jaka Blažič.

Derbi večera med Anadolu Efesom in Unicsom je pripadel domačinom, ki so slavili z 82:76. Zagrebška Cedevita je uvodno tekmo dokaj gladko doma izgubila z Unicajo za 15 točk (63:78).

SKUPINA A

Četrtek, 16. oktober:
ANADOLU EFES – Unics 82:76 (20:19, 25:15, 19:18, 18:24)
(Draper 16, Krstić 15; Langford 19, White 13 in 10 skokov)

Petek, 17. oktober:
Nižni Novgorod – Dinamo Sassari (18:00)
Real Madrid – Žalgiris (19:30)

SKUPINA B

Cedevita – UNICAJA 63:78 (20:18, 16:29, 12:14, 15:17)
(Bilan 15 in 10 skokov, Delaš 12; Toolson 20, Vazquez 13 in 8 skokov)

MACCABI – Limoges 92:76 (21:19, 23:18, 25:18, 23:21)
(Pargo 20 in 9 podaj, Haynes 15; Moermann 17 in 12 skokov, Batista 15)

Alba – CSKA (20:15)

SKUPINA C

Panathinaikos – Turow (20:30)
Fenerbahče – Emporio Armani (21:00)
Barcelona – Bayern (21:30)

SKUPINA D

CRVENA ZVEZDA – Galatasaray 76:68 (17:20, 29:10, 17:18, 13:20)
(Marjanović 22 in 10 skokov, Williams 15, Blažič 12 (5/5 za 2) in 2 skoka v 19 minutah; Erceg 17 in Aradori 11)

Valencia – OLYMPIACOS 68:71 (18:20, 18:18, 18:18, 14:15)
(Harangody 14, Buycks in Sato po 11; Spanoulis 21, Sloukas in Lojeski po 14)