Izrael premočan, popustili v 2. polčasu

Slovenska reprezentanca do 16 let je evropsko prvenstvo v Srbiji odprla s porazom proti Izraelu, ki je tekmo dobil z rezultatom 78:63. Izraelci so do odločilne prednosti prišli v tretji četrtini. Slovence jutri ob 16.00 čaka obračun z Litvo.

EP U18, prvi del, 1. krog, 10.8.
IZRAEL – Slovenija 78:63 (11:16, 20:16, 28:17, 19:14)
Malovčič 13 (7 skokov), Klavžar U. 12, Klavžar K. 11 (6 skokov), Ivanković 10, Krmac 7, Fajfar 4, Tekavčič (9 skokov), Snoj in Medved (7 skokov) po 2, Ciani, Ščuka.

Slovenija je evropsko prvenstvo odprla v postavi kapetan Kim Klavžar, Luka Krmac, Luka Tekavčič, Jure Snoj in Alen Malovčič. Z izjemo minute in pol so bili v prvi četrtini slovenski košarkarji ves čas v ospredju. Na prvi dvominutni odmor so nesli prednost petih točk.

Slovenci so po polovici druge četrtine vodili že za enajst, nato pa so Izraelci zaigrali bolj agresivno v obrambi in že do glavnega odmora ujeli in prehiteli Slovenijo. Vodstvo po prvih dvajsetih je naši reprezentanci zagotovil Alen Malovčič, ki je bil ob kapetanu Klavžarju s sedmimi točkami najboljši strelec v prvem polčasu. Selektor Dejan Gašparin je v prvi polovici tekme priložnost za igro ponudil enajstim košarkarjem, kar devet pa se jih je vpisalo med strelce. Slovenska reprezentanca je prevladovala v skoku, ki ga je dobila s 35:23.

Drugi del so s sedmimi zaporednimi točkami odprli Izraelci in tako prešli v vodstvo, slovenski selektor je reagiral z minuto odmora, ki pa ni prinesla sprememb na igrišču. Izraelsko vodstvo je hitro preseglo deset točk in Slovenci so morali loviti zaostanek. Do konca tretje četrtine je Izraelcem uspelo zadržati dvomestno prednost.

Kljub zaostanku pa se Slovenci še zdaleč niso predali. V razmaku dvajsetih sekund je trojko zadel Kim Klavžar, s košem za dve točke pa je prednost Izraelcev na štiri točke stopil Malovčič. Današnji nasprotniki naše izbrane vrste so odgovorili z delnim izidom 7:0 in štiri minute pred koncem ponovno povedli z dvomestno prednostjo. Slovencem se ni uspelo vrniti in Izrael se je veselil prvega para točk na tem prvenstvu.

Pri reprezentanci Slovenije so mejo desetih točk presegli štirje košarkarji. Alen Malovčič je bil s 13 točkami najučinkovitejši, 12 jih je dodal 14-letni Urban Klavžar, 11 kapetan Kim Klavžar, pri desetih je končal Mark Filip Ivanković.

Slovenijo jutri ob 16. uri čaka obračun proti Litvi.