Izrael boljši, kadeti v lov na A divizijo jutri

Moška reprezentanca do 16 let je na evropskem prvenstvu divizije B doživela prvi poraz. Izbranci Dejana Gašparina so na polfinalni tekmi z 71:83 izgubili proti Izraelu. V soboto naše fante čaka tekma za tretje mesto, proti Ukrajini, zmaga pa prinaša mesto v diviziji A v naslednjem letu

EP U16, B divizija, polfinale, 19.8.
IZRAEL – Slovenija
83:71 (18:21, 25:13, 13:13, 27:24)
Slovenija:
Radović 9, Andolšek Heine 4 (6 podaj), Strel 3, Božak 3, Glas 11, Gorbachov 13,  Ličen 10 (11 skokov), Jančar Jarc, Dragan 14 (8 skokov), Daneu 1, Šćekić 2, Janežič.
Izrael: Moskovits 9, Levinson 17 (10 skokov), Netzer 6, Druker 3, Palatin, Nankin, Sheinboim, Malka 14, Levi (5 skokov), Aloush 7 (6 skokov), Hayun 15, Alber 12.

Slovenci so tekmo odprli zelo dobro in po prvi četrtini vodili z 21:18, drugi del igre pa so Izraelci odprli z delnim izidom 10:2, in se odlepili na 28:23. Na koncu je bila prav druga četrtina tista, ki je Izraelu prinesla odločilno prednost. Pred začetkom tretje četrtine je semafor kazal 43:34 v korist izraelske reprezentance, razlika pa se je v nadaljevanju vseskozi gibala okoli desetih točk.

Zadnjo četrtino so bolje začeli naši, se po trojki Roka Radovića približali na pet točk zaostanka (53:58), a so nato Izraelci odgovorili z nizom 13 zaporednih točk, in dokončno prevesili tehtnico na svojo stran. Slovenci so se sicer borili vse do samega konca tekme, se v zadnjih minutah tekme večkrat tudi približali na manj kot deset točk zaostanka, a je časa za preobrat na žalost zmanjkalo.

Poraz pa še zdaleč ni usoden – najpomembnejšo tekmo, ki bo odločala o tem, katera reprezentanca bo prvenstvo zaključila na tretjem mesto, bodo Slovenci namreč odigrali v soboto. Z zmago na tekmi za tretje mesto, na kateri se bodo pomerili z Ukrajino, se naši fantje še vedno lahko prebijejo v divizijo A.

Dvoboj z Ukrajinci, s katerimi se je slovenska reprezentanca pomerila že v skupinskem delu prvenstva, in jih premagala z 71:59, se bo začel ob 17.15 po slovenskem času.

Na tekmi z Izraelom je bil naš najboljši strelec Nik Dragan, ki je dosegel 14 točk in zbral še osem skokov. Maksim Gorbachov je vknjižil 13, Gregor Glas pa 11 točk. Z desetimi točkami in 11 skoki je dvojni dvojček vpisal Jure Ličen.

Dejan Gašparin, glavni trener moške reprezentance U16:
“Reprezentanca Izraela je bil enostavno boljša, zadeli so vse mogoče in nemogoče. Naši fantje so od sebe dali vse in se borili, kot levi od prve do zadnje minute.  Za preobrat nam je zmanjkalo malo sreče in preciznosti. V soboto se igra naše finale proti Ukrajini, tekma na kateri hočemo dobiti vstopnico za divizijo A.”