Izjemni Goran Dragić popeljal Miami v konferenčni polfinale Vzhoda!

Košarkarji Miami Heat so na odločilni sedmi tekmi serije prvega kroga končnice Lige NBA prikazali odlično igro proti Charlotte Hornetsom, in Sršene premagali s 106:73. V konferenčnem polfinalu Vzhoda se bo Vročica pomerila s Toronto Raptorsi, prva tekma serije pa bo na sporedu že v torek. Miami je tako odlično odgovoril na zaostanek z 2:3 v zmagah po petih tekmah serije in se z lepo popotnico odpravlja v naslednji krog končnice.

Naš Goran Dragić je na eni izmed najpomembnejših tekem svoje kariere prikazal eno izmed najboljših predstav. Miami je bolj kot kadarkoli v tej seriji potreboval agresivnega Dragića, Ljubljančan pa je odgovoril z odlično igro in že v prvi četrtini dosegel osem točk, drugi del igre pa začel s trojko. S sijajno igro v napadu je Vročica hitro pobegnila, Dragić pa je v prvem polčasu vknjižil 17 točk in šest skokov.

Miami je na glavni odmor odnesel 12 točk prednosti (54:42), po manj kot polovici igre v tretji četrtini pa je semafor po trojki Luola Denga kazal že 68:46 za moštvo iz Floride. Po zabijanju Dragića, njegovem drugem v sezoni, in košu Dwyanea Wadea, je Miami povedel že z 28 točkami razlike, in tekma je bila dokončno odločena.

Dragić je tekmo zaključil s 25 točkami, s tem pa je le za točko zaostal za najboljšim strelskim izkupičkom kariere, ki ga je še v dresu Phoenix Sunsov postavil 7. maja 2010 proti San Antonio Spursom. V zadnji četrtini so priložnost dobili še rezervni igralci obeh moštev, razlika pa je ostala visoka vse do samega konca tekme.

Tako je na koncu Gerald Green dosegel 16 točk, Luol Deng, ki je tekmo začel v udarni peterki Miamija, pa je bil tretji strelec moštva, s 15 točkami in osmimi skoki. Pri Charlottu je zelo razočaral na šesti tekmi izjemni Kemba Walker, ki je sedmo tekmo zaključil z le devetimi točkami, ob tem pa je iz igre zgrešil kar 13 od 16 metov.

V konferenčnem polfinalu Miami Heat čaka dvoboj s Toronto Raptorsi, ki so, prav tako na sedmi tekmi serije prvega kroga, premagali Indiano Pacerse (89:84). Toronto je tako prvič v zgodovini franšize dobil serijo na štiri zmage. Prav tako je bila to prva dobljena serija Raptorsov po letu 2001, ko so v prvem krogu s 3:2 izločili New York Knickse. Odličen je bil DeMar DeRozan, ki je dosegel 30 točk, bil v strelskem dvoboju boljši od Paula Georgea, ki se je ustavil pri 26 točkah.

Na Zahodu sta moštvi Golden State Warriors in Portland Trail Blazers odigrali prvo tekmo konferenčnega polfinala, zmaga s 118:106 pa je ostala v Oracle Areni. Bojevniki so vodili od začetka do konca tekme, največ s 26 točkami razlike. Ob odsotnosti Stephena Curryja, napovedujejo, da se bo vrnil na tretji tekmi serije, sta vajeti igre Golden Statea v svojih rokah držala Klay Thompson, prvi strelec tekme s 37 točkami, in Draymond Green, ki je s 23 točkami, 13 skoki in 11 podajami vknjižil drugi trojni dvojček v končnici v karieri.

Liga NBA, končnica, prvi krog

Vzhod:

MIAMI – Charlotte 106:73 (29:18, 25:24, 29:11, 23:20) [4:3]
(Dragić 25 (6 skokov), Green 16; Kaminsky 12 (6 skokov), Lee 11)

Goran Dragić (Miami Heat) – 32 minut, 25 točk (9/12 za dve, 2/5 za tri, 1/4 PM), 6 skokov, 4 podaje, 1 blokada in 2 izgubljeni žogi.

TORONTO – Indiana 89:84 (28:23, 22:21, 28:20, 11:20) [4:3]
(DeRozan 30 (5 skokov), Powell 13; George 26 (12 skokov), G. Hill 19)

Zahod, 1. tekma 2. kroga končnice:

GOLDEN STATE – Portland 118:106 (37:17, 28:34, 28:22, 25:33) [1:0]
(Thompson 37 (5 skokov, 5 podaj), Green 23 (13 skokov, 11 podaj); Lillard 30 (5 podaj), Aminu in Crabbe (6 skokov) po 15)

*V oglatem oklepaju je zapisan rezultat v zmagah. Igrajo na štiri dobljene tekme.