Izjemni Butler 53 točk za zmago v podaljšku

Ponoči je bilo na sporedu kar nekaj zanimivih obračunov, o zanimivosti pa pričajo izredno izanečeni rezultati saj so le aktualni prvaki zmagali za več kot štirimi točkami razlike. Tokrat smo lahko med drugim spremljali  obračun kandidatov za naslov prvaka – Clevelanda n San Antonia, aktualni prvaki so gositil Bryanta in druščino, Jimmy Butler pa je pokazal izjemno predstavo s katero je bikom v podaljšku prinesel zmago na gostovanju pri Philadelphiji.

Butler ima za seboj zares izjemen večer, saj je s 53 točkami dosegel skoraj polovico točk svojega moštva (115), tem pa je dodal še 10 skokov, 6 asistenc in 3 ukradene žoge. Žal so bili nekoliko manj razpoloženi njegovi soigralci, tako da je letos najslabša ekipa lige do konca rednege dela uspela držati priključek in po 48 minutah sta bili ekipi izenačeni pri 104:104. V podaljšku je s 7 točkami Butlerju pomagal Moore in Chicago je iz Philadelphie odšel s popolnim izkupičkom.

Kot že omenjeno, je bilo izredno zanimivo tudi v obračunu kandidatov za naslov prvaka, v katerem so tesno slavili Teksačani. Prvi zvezdnik gostov LeBrone James je upravičil svoj naziv, vendar pa njegovih 22 točk tokrat ni bilo dovolj, da bi večkratnim prvakom odvzeli točke. Čeprav je slabe štiri minute pred koncem tekme izgledalo, da bodo Spursi kljub izenačeni tekmi do zmage prišli brez večji težav, vodili so namreč s 91:81, so Cavaliersi v zadnjih minutah stopili na plin in se približali na vsega štiri točke zaostanka, kaj več pa jim tokrat ni uspelo. Pri gostiteljih sta se tokrat najbolj izkazala Tony Parker s 24 točkami in Kawhi Leonard z 20 točkami.

V Oracle Areni so se še zadnjič poklonili Kobe Bryantu, ki je nastopil kljub težava z ahilovo tetivo. Temu primerna je bila tudi njegova predstava, saj je v nekaj več kot 27 minutah dosegel le 8 točk. Dost bolj razpoložen je bil prvi zvezdnik Warriorsov Steph Curry, ki je tokrat vpisal 26 točk. Tekma, čeprav so se Jezerniki v prvem polčasu še dobro upirali, sama po sebi ni bila nek presežek, veliko bolj je bil namreč pompastičen poklon, ki so ga Bryantu pripravili pri Golden Stateu.

Zanimivo je bilo tudi v Memphisu, kjer je gostiteljem zmago 0:08 sekunde pred koncem prinesel Chalmers, ki je zadel za 103:101, nato pa verjetno namerno grdo zgrešil porsti met, tako da Detroit ni imel več nobenih možnosti za zadnji poizkus, s katerim bi lahko tekmo pripeljali v podaljšek.