Izjemna podpora s tribun pomagala Rogaški do prve zmage

Igralci Rogaške so v uvodni tekmi finalne serije premagali igralce Tajfuna z rezultatom 81 : 73. Pred nabito polno dvorano ter izjemnim vzdušjem, nagrado za obe ekipi, ki sta se uvrstili v finale državnega prvenstva.

Polne tribune v Rogaški Slatini / foto: KK Rogaška FB

1.Tekma finala DP:

ROGAŠKA – Tajfun 81 : 73 (18:9,19:24,20:17,24:23)
(Čebular 21 6 skokov, 5 podaj, Bubnić 17; Držić 17, Lelić 16, Bratož 12 točk in 7 podaj)

V Rogaški Slatini se je pripravljal pravi praznik košarke. Dobrih 20 minut pred tekmo so svoja mesta že zasedli vsi košarkarski navdušenci, ki so z vsem zanimanjem pričakovali spopad dveh nepričakovanih, a povsem zasluženih finalistov letošnje izdaje državnega prvenstva.

Rogaška domačin in na drugi strani Tajfun, sta tako odprla štajerski finale. Odločno in nekoliko bolje so pričeli Slatinčani in hitro povedli. Vajeti je hitro prevzel Dražen Bubnić in dosegel kar 12 točk v uvodni četrtini. 18:9 je znašal rezultat ob koncu prvega dela tekme.

Đorđe Lelić in Ivan Držić nista pustila, da bi se Rogaška oddaljila in z dvema povezanima trojkama držala varno razliko in domačini si do polčasa niso priigrali večje razlike.

37:33 ob polčasu za igralce Rogaške.

V drugem polčasu se je napetost samo še stopnjevala, bučna podpora ni pojenjala. Tudi igralci so se med tem že vidno sprostili, igra je postala še privlačnejša. Domačini so nekoliko več stavili pod koš, kjer je Žiga Dimec že lepo polnil nasprotnikov koš, a zraven Bubnića v tem delu igre  prejel svojo četrto osebno napako. S pridom je nekoliko več praznine pod košem izkoriščal prodorni Lelić, ki je ob odlični organizaciji Domna Bratoža, na koncu 7 asistenc, ohranjal upe gostov za preobrat na srečanju. A kljub vsem naporom Tajfuna, so začeli domačini leteti na krilih navijačev in zadevati trojke, najprej Tadej Ferme, nato še Sandi Čebular. Sedem točk prednosti pred zadnjim delom igre.

Odločen vstop Tajfuna v zadnji del igre igre, po izredni trojki Bratoža rezultat znižan celo na 59 : 57. A je bilo to največ, kar so zmogli gostje iz Šentjurja. Svoje sta za konec pristavila še Dimec in Čebular. Rogaška je tako ponovno odlično zadevala, ko je njihov “stroj” začel mleti. Takrat je nevarna vsakomur, kar so v tej dvorani pred igralci Tajfuna že izkusili najprej igralci Uniona Olimpije in v polfinalu še Heliosa.

Nabito polna dvorana je prišla na svoj račun, slovenska košarka pa si je takšno finale zaslužila. Po dolgem času, brez standardnih udeležencev, a tokrat s primesjo čiste borbenosti in fanatične želje.