Izjemna James in Irving izsilila šesto tekmo finala proti Golden Stateu

Košarkarji Cleveland Cavaliers so na peti tekmi serije finala Lige NBA preživeli pekel Oracle Arene in premagali Golden State Warriorse, s 112:97, ter tako izsilili šesto tekmo. Spomnimo, Cavaliersi so uvodni dve tekmi finalne serije, odigrani v Oaklandu, izgubili s skupno razliko 48 točk, v ponedeljek pa so pokazali povsem drugačen obraz, v drugem polčasu povsem zaustavili igralce Golden Statea in tekmo zanesljivo dobili.

Izjemno tekmo sta odigrala Kyrie Irving in LeBron James. Postala sta prva soigralca v zgodovini Lige NBA, ki jima je obema na eni sami tekmi finala uspelo doseči vsaj 40 točk. Oba sta tekmo zaključila z 41 točkami, James je temu strelskemu izkupičku dodal še 16 skokov in sedem podaj, Irving pa šest podaj. Kako dominantna sta bila James in Irving pove podatek, da sta dosegla ali pa prispevala asistenco pri kar 97 točkah svoje ekipe. Celotna ekipa Warriorsev je dosegla 97 točk. Ob tem je LeBron na lestvici tekem končnice, na katerih igralec doseže vsaj 20 točk, uspel prehiteti Michaela Jordana (174/173).

Tempo hitre igre Golden Statea je v uvodnem polčasu držal predvsem LeBron James, ki je v uvodnih 24 minutah igre dosegel 25 točk. V drugem je štafetno palico prevzel Irving in v tretji ter zadnji četrtini dosegel 23 točk.

Golden State je tako zapravil prvo zaključno žogico, s katero bi si že lahko zagotovili naslov prvaka Lige NBA. Drugo bodo imeli v četrtek, ko bo v Quicken Loans Areni v Clevelandu na sporedu šesta tekma. Odličen je bil Klay Thompson, ki je zadel šest metov za tri točke in se ustavil pri 37 točkah. Stephen Curry je ob slabem izkupičku meta iz igre, zadel je namreč le osem od 21 metov (5/14 za tri), vknjižil 25 točk.

Aktualni prvaki v tej finalni seriji najverjetneje ne bodo mogli več računati na usluge Andrewja Boguta. Ta si je ob blokadi nad JR Smithom na začetku tretje četrtine poškodoval koleno ob nerodnem pristanku, ob tem pa je Smith s telesom še nekoliko trčil v Bogutovo levo nogo. Resnost poškodbe bo pokazal pogled z magnetno resonanco, ki Boguta čaka pred odhodom moštva v Cleveland.

Od poškodbe Boguta je igra Golden Statea praktično razpadla, to pa so izkoristili košarkarji Clevelanda in večkrat pobegnili na razliko desetih točk. Sredi zadnje četrtine se je Warriorsem še uspelo približati na šest točk zaostanka (102:96), nato pa je delo sam dokončal Irving, dosegel sedem točk zapored, svoje je pristavil še James, in ko je semafor dobre tri minute pred koncem tekme kazal 112:96 za Cavse, je bila tekma dokončno odločena.

Svojemu moštvu se bo na šesti tekmi priključil Draymond Green, ki je moral peto zaradi suspenza izpustiti. Cleveland še naprej lovi zgodovino, saj se še nobeni ekipi v velikem finalu ni uspelo vrniti po zaostanku s 3:1 v zmagah.

Liga NBA, finale, 5. tekma, 13. 6.:

Golden State – CLEVELAND 97:112 (32:29, 29:32, 23:32, 13:19) [3:2]
(Thompson 37, Curry 25 (7 skokov); James (16 skokov, 7 podaj) in Irving (6 podaj) po 41, Smith 10)

[] – V oglatem oklepaju je zapisan rezultat v zmagah. Igrajo na štiri dobljene tekme po sistemu 2-2-1-1-1.