Izjemen začetek Slovenk, sodil je Nedovič

Rubrika: Naši na tujem

V sredo se je začela nova sezona ženske Evrolige, v kateri nastopajo tri slovenske reprezentantke – Teja Oblak, Nika Barič in Eva Lisec. Prav vse so se s svojimi ekipami v prvem kolu razveselile zmage.

zmed slovenske trojice se je uvodoma najbolj izkazala Oblakova. Škofjeločanka z zasedbo Good Angels doma v Košicah gostila špansko Parfumerias Avenido in jo rutinirano ugnala s 66:47. Dobri angeli so veliko dela opravila že v prvi četrtini, ki so jo dobili s 26:8. Velik del zaslug za izjemen začetek je imela tudi Oblakova, ki je dobro igrala v obrambi, na drugi strani pa že v prvih 10 minutah dosegla devet izmed svojih 13 točk (druga najboljša strelka tekme). Tekmo na Slovaškem je sodil slovenski sodnik Milan Nedović.

Po sezoni premora (s Sparta&kom je igrala v pokalu EuroCup), se je v dresu nove ekipe na evroligaški parket vrnila Nika Barič. Trboveljčanka je gostovala pri francoskih prvakinjah v Bourgesu. Te so ekipi, sestavljeni iz številnih zvezdnic ženske košarke, nudile izvrsten odpor. UMMC Jekaterinburg si je prvi uspeh zagotovil sredi zadnje četrtine, ko je po nizu 8:0 povedel z 58:49. Kreatorka tega niza je bila na parketu tudi slovenska organizatorka igre, ki je tekmo končala pri štirih točkah.

Zmage na gostovanju se je razveselila tudi Eva Lisec, ki pa bo na svoje prve evroligaške minute morala še nekoliko počakati. Njena ekipa Famila Schio je gostovala v Istanbulu pri prvaku iz leta 2014 Galatasarayu. Pred zadnjo minuto prvega polčasa je bilo 34:33 v korist italijanskih prvakinj, ki so nato do sredine 23. minute dosegle 14 zaporednih točk, to pa je bilo dovolj za zmago.

Evroliga (Ž), 1. krog, 14.10.
GOOD ANGELS KOŠICE – Parfumeria Avenida 66:47 (26:8, 17:13, 17:13, 13:16, 10:10)
(Žirkova 16 (4 podaje), Oblak 13; Marginean 12, Gemelos 10)

Galatasaray – BERETTA FAMILA SCHIO 58:75 (20:21, 13:18, 14:18, 11:18)
(
Caglar 19, Dubljević 16 (9 skokov); Macci 16, Anderson 13 (13 skokov))

Tango Bourges Basket – UMMC JEKATERINBURG 58:65 (18:21, 16:15, 13:14, 11:15)
(Salangac in Tanqueray po 12; Griner 17 (10 skokov), Taurasi 13)

Slovenke v Evroligi:
Nika Barič (UMMC Jekaterinburg)
– 20 minut, 4 točke (2/2 za dve, 0/2 za tri), blokada.
Teja Oblak (Good Angels Košice) 32 minut (začela v prvi peterki), 13 točk (5/7 za dve, 1/5 za tri), skok, 2 podaji, blokada.