Izjemen večer Griffina in Paula preveč za Phoenix (VIDEO)

Los Angeles Clippers so na tekmi predsezone Lige NBA s 108:105 odpravili Phoenix, za katerega je Goran Dragić dosegel 4 točke, Zoran pa znova obsedel na klopi. Blestel je dvojec Chris PaulBlake Griffin s skupno kar 79 točkami.

Tekma je bila dokaj izenačena, bolje pa so jo začela Sonca. Slabih 6 minut do konca polčasa so povedla z najvišjo prednostjo 9 točk (49:40), do polčasa so se domači približali na 3 točke. V zadnjem delu igre so varovanci Doca Riversa stopili v ospredje, a Phoenix jim ni pustil, da se odlepijo. Srečanje je s polaganjem in dvema prostima metoma odločil Chris Paul, Gerald Green pa je zgrešil met izza črte za podaljške.

Eric Bledsoe je bil najbolj razpoložen pri poražencih s 27 točkami, Green jih je dodal 23. Nekoliko slabši večer je za Goranom Dragićem, ki je iz igre metal 2/8 in dosegel 4 točke. Zoran znova ni stopil na parket.

Memphis brez Udriha ugnal Cleveland brez Jamesa

Glavni favoriti za uvrstitev v finale iz vzhodne konference so z 92:96 klonili na gostovanju v mestu Bluesa. Sicer so nastopili brez glavnega zvezdnika LeBrona Jamesa, pri domačih pa priložnosti za igro ni dobil Beno Udrih.

NBA predsezona, 23. oktober:
LA CLIPPERS – Phoenix Suns 108:105 (28:33, 30:28, 21:19, 29:25)
(Griffin 35, Paul 34 in 9 podaj; Bledsoe 27, Green 23, … G. Dragić 4, 2 skoka in 4 podaje v 26 minutah, Z. Dragić ni igral)

MEMPHIS GRIZZLIES – Cleveland Cavaliers 96:92 (14:16, 28:28, 27:23, 27:25)
(Gasol 16 in 9 skokov, Pondexter 15, Udrih ni igral; Irving 16, Waiters 15)