IZ TABORA KRKE: “Nismo pametno napadali!”

Po derbiju Krka – UOL so bili v domačem taboru upravičeno razočarani, saj so se želeli na vsak način revanširati zmajem za poraz v Stožicah. Ni jim uspelo.

foto_08

Ivan Velić, trener Krke: »Čestitam Union Olimpiji za zmago. V prvem polčasu smo bili videti zelo dobro, držali smo se dogovorjenega in pametno napadali. V drugem polčasu smo prehitro postali živčni in pri 52-49 nismo znali zaključiti napad. Nismo pametno napadali in zaradi tega smo izgubili. Če pogledate statistiko, so skok in podaje na naši strani, pa smo vseeno izgubili doma. To kaže, da smo dali premalo košev in tako ne moreš zmagati tekme. V obrambi je bilo v redu, dobro smo branili njihove mete z razdalje, a napad je bil preslab. Že v naslednji tekmi v gosteh želimo nadoknaditi ta poraz.«

Žiga Dimec, igralec Krke: »Žal se take tekme dogajajo. Dovolili smo jim, da se vrnejo v igro, potem pa se je pri nas naselila živčnost, grešili smo tudi »zicerje« in to je odločilo tekmo. Težko je zmagati, če dosežeš le 55 točk.«