Italijanski veteran pokopal zmaje, ki so navdušili v 1. polčasui

Rubrika: Liga prvakov

Petrol Olimpija je v 5. krogu lige prvakov prišla do 4. poraza. V Stožicah je bila od zmajev s 76:66 boljša Venezia, aktualni državni prvak Italije. V domači vrsti se je s 17 točkami izkazal Gregor Hrovat, z 20 točkami pa je bil prvi strelec Jordan Morgan.

Litovec Gediminas Orelik je za goste prispeval 17 točk.

Varovanci Gašperja Okorna so v prvem polčasu igrali dobro, zdelo se je, da so jih gostje celo malo podcenili. A to ne zmanjšuje dobre ocene 1. dela zmajev, ki so dvakrat vodili tudi za 10 (20:10, 28:18). Na polčas so tudi zavoljo lastnih napak odšli z naskokom petih točk (36:31).

Venezia je dala v prestavo višje v 2. polčasu. Po dveh trojkah 37-letnega veterana Thomasa Ressa (8-krat je bil državni prvak Italije!) za 57:65 je bilo konec upov na morebitno domače slavje. Umetniški vtis pa je dober.

Misli zmajev pa so že pri Ligi ABA, kjer jih čaka domača tekma proti MZT-jem – za beg z dna in korak bližje 6. mestu, ki so ga napovedali na začetku sezone.