ITA: Milano v gosteh ugnal Sassari in podaljšal upanje

Rubrika: Evropske lige

Košarkarji iz prestolnice mode so v gosteh uspeli ugnati Sassari. Bilo je 74 : 67 in tako preobrnili tehnico odločanja sebi v prid. V torek  na domačem parketu lovijo finale na odločilni tekmi.

Lega_basket Tekma je bila za Milančane za biti ali ne biti, saj bi ob morebitnem zmagoslavju domače ekipe, že imeli prvega potnika v veliki finale italijanske lige. Katastrofalna četrtina gostov je nakazovala točno tak scenarij, a vse se je spremenilo v uvodu v drugi polčas, ko so Alessandro Gentile in kompanija stopili na plin. Gentile je tako za zmagovalce dosegel 21 točk in ujel 9 odbitih žog in prav ta igralec je čez vso serijo gonilna sila Milančanov. Na drugi strani Lawal Shane z 15 točkami in 13 skoki.

Serija se ob rezultatu 3 : 3 seli v prestolnico. Danes je na sporedu še tekma med ekipama Reggio Emilie in Venezie. Tam vodijo Benečani z 3 : 2 v zmagah.