ISKRENE ČESTITKE: Slovenke evropske prvakinje!

Slovenija je novi evropski prvak v kategoriji U20 za dekleta. V finalu B divizije v črnogorski Podgorici so varovanke trenerskega maga Damirja Grgiča s kar 62:45 porazile Litvo! Slovenke so zmago potrdile v 2. polčasu, ki so ga dobile s kar 42:21!

Potočnikova in Prezljeva

Prvo ime tekme je bila Alma Potočnik (23 točk, 9 skokov), prvo ime tekmovanja pa je bila takisto naša igralka Anamaria Prezelj, ki je bila izbrana v prvo peterko turnirja, za nameček pa je postala še MVP prvenstva!

Odločilna serija 11:0

V tretji četrtini sta bili ekipi zadnjič poravnani na 33:33. Po izvrstni obrambi so si naše igralke do konca četrtini priigrale pet točk naskoka (38:33), serijo pa nadaljevale do 42:33. Litva je prednost še prepolovila – na 42:38. Temu pa so sledile slovenske minute in serija 11:0. Dovolj za novo zlato medaljo in uspeh ekipe, ki jo vodi Damir Grgič.

Oddolžile so se

S to zmago so se Slovenke oddolžile Litvi za edini poraz, ki jim ga je ekipa z Baltika prizadejala v 2. delu tekmovanja.

Trojec v A

Slovenija bo prihodnje leto igrala v A diviziji, poleg naše vrste sta si napredovanje priigrali še Litva in Madžarska, ki je bila v malem finalu za točko boljša od Čehinj (50:49).