ISKRENE ČESTITKE: Ljubljani Masters v Pragi in finale svetovne turneje!

Rubrika: Naši na tujem

Slovenija ima od nedelje prvo uradno udeleženko finala FIBA 3X3 svetovne turneje. To je postala zasedba Ljubljane, ki je v osvojila Masters v Pragi. Jasmin Hercegovac je bil izbran za najkoristnejšega košarkarja turnirja.

0708_3_n3_ljubljana

lednji se je v soboto z Alešem Kuncem, Blažem Črešnarjem in Tomom Čajičem komajda prebil do napredovanja iz skupinskega dela. V skupini B, kjer sta nastopali še zasedbi Viteza (BIH) in Beograda (Srbija), so namreč vse tri ekipe zmagale po enkrat, o končni razvrstitvi pa je odločalo število doseženih točk. Ljubljančani so jih na dveh tekmah dosegli 30, kar je bilo dovolj za drugo mesto in predčasno slovo košarkarjev iz srbske prestolnice, ki so dosegli točko manj.

V nedeljo so nato člani Ljubljane pokazali popolnoma drugačen obraz. V četrtfinalu so odpravili češko Ostravo (15:21), za tem pa jih je čakalo finale pred finalom. V polfinalnem dvoboju so se namreč srečali s trenutno najboljše ekipo na svetu, zbrano pod imenom Novi Sad Al Wahda. Srbi, ki tekmujejo pod zastavo Združenih arabskih emiratov, so aktualni prvaki svetovne turneje, na zadnjih devetih najmočnejših turnirjih pa so vselej nastopili v finalu in osemkrat tudi zmagali. Tokrat so jim pot prekrižali slovenski košarkarji, ki so jih nadigrali in zmagali z 22:12. V finalu je nato moral premoč priznati še kanadski Saskatoon (19:15).

V Pragi so nastopili tudi aktualni slovenski prvaki, košarkarji 3×3 Pirana (Adin Kavgić, Simon Finžgar, Anže Srebovt in Gašper Ovnik), ki so izpadli v četrtfinalu. Bosanski Vitez je bil boljši z 18:16. Kljub temu so tudi člani primorskega moštva na dobri poti, da si zagotovijo mesto na zaključku svetovne turneje. Tja bo potovalo sedem zmagovalcev Mastersov ter pet ekip, katerih člani bodo zbrali največ točk na svetovni jakostni lestvici najboljših posameznikov. Pirančani se trenutno nahajajo takoj za Novosadčani in Ljubljančani.

POVEZAVA DO VSEH REZULTATOV MASTERSA V PRAGI

Naslednji Masters, četrti po vrsti, bo na sporedu 26. in 27. avgusta v švicarski Lozani. Na turnir v Švico se je že kvalificirala ekipa Maribora, v kateri Rok Smaka nastopa z dvema Srboma ter Bosancem.

Eden izmed preostalih turnirjev bo potekal tudi v madžarskem Debrecenu, kjer bo 7. in 8. septembra nastopal tudi nov prvak Samsung državnega prvenstva košarke 3×3. Finalni turnir Ljubljana Open bo potekal to soboto, na Kongresnem trgu v Ljubljani!