Indiana in Golden State občutno boljša od Clevelanda in Houstona

V Ligi NBA sta bili v četrtek odigrani le dve tekmi predsezone. Finalisti minule sezone, igralci Cleveland Cavaliersov, še naprej ostajajo brez zmage na pripravljalnih tekmah. Četrti zaporedni poraz so varovancem Davida Blatta prizadejali Indiana Pacersi, ki so bili v Quicken Loans Areni boljši kar s 107:85.

Pri Konjenikih je že drugo tekmo zapored manjkal LeBron James, Blatt pa je ob tem povedal, da ga verjetno v letošnji predsezoni na parketu ne bomo več videli, saj želijo štirikratnega najkoristnejšega igralca Lige NBA, čim bolj pripraviti na začetek sezone.

Aktualni prvaki iz Oaklanda, Golden State Warriorsi, so na domačem parketu premagali Houton Rocketse, s 123:101. Dvoboj je bil odločen že v prvem polčasu, ki so ga Bojevniki po zaslugi neverjetne druge četrtine, v kateri so dosegli kar 48 točk, dobili z 82:53. Stephen Curry je pri Warriorsih v 17 minutah igre dosegel 19 točk, ob tem pa zgrešil le en met iz igre (6/7). Rakete so igrale brez Jamesa Harsena, Dwighta Howarda, Tya Lawsona in Trevorja Arize.

Golden State je na tekmi ostal brez Andrewa Boguta, ki je v drugi četrtini, ob prekršku nad KJ McDanielsem, dobil neprijeten udarec v nos. Preiskave so pokazale, da ima Avstralec zlomljen nos, kako dolgo, če sploh, pa bo odsoten iz igrišča, bodo pokazali naslednji dnevi.