Ilirjanke premočne za Domžalčanke

S tekmo med Domžalami in Ilirijo se je začelo tretje kolo državnega prvenstva za ženske. Ljubljančanke so že na začetku zagospodarile na parketu in slavile z 81:50. Preostala tri srečanja tretjega kola bodo na sporedu v soboto.

Domžalčanke, ki so lovile prvo zmago v sezoni, so bile proti razpoloženim Ilirjankam povsem brez moči. Gostje so dobile prvo četrtino z 29:15, do polčasa pa je prednost narasla na 21 točk razlike. V prvi polovici tekme je blestela Anja Ilievski, ki je dosegla kar 18 točk. Tudi drugih dvajset minut so košarkarice Ilirije nadaljevale v podobnem ritmu. Ob koncu 30. minute je prednost prvič povzpela na trideset točk. Ilirjanke so nato v zadnji četrtini mirno pripeljale srečanje do konca in slavile z 81:50. Najboljša strelka tekme je bila košarkarica gostujoče ekipe Anja Ilievski, ki je dosegla 21 točk in pridobila sedem žog. Pri domačih je Lorena Molnar dosegla 14 točk in temu dodala še devet skokov.

V soboto bodo na sporedu še trije obračuni tretjega kola 1. SKL za ženske. Spremljali bomo tekme Konjice : Maribor, Janina : Triglav in Grosuplje : Athlete Celje. V tretjem kolu je prosta ekipa Ježice.

1. SKL(Ž), 3. krog, 13.10.
Domžale – ILIRIJA 50:81 (15:29, 12:19, 9:19, 14:14)
(Molnar 14 (9 skokov), Stefanoski 12, Kračar 9; Ilievski 21 (7 prid. žog), Mićunović 18, Kropivšek 10)

Vlado Velikonja, trener Domžal:
“Z našo igro tokrat nisem zadovoljen, saj smo bili preveč neučakani in naivni v reakcijah. Na tekmi je bilo dobro vsaj to, da so priložnost dobile dekleta, ki so mlajša od 16 let. Čestitamo Iliriji, ki je zasluženo zmagala.”

Goran Jovanovič, trener Ilirije:
“Energija je bila na tem srečanju veliko boljša. Še vedno delamo veliko napak, bistveno pa je, da napredujemo iz tekme v tekmo. Čestitam domači ekipi za korektno igro.”