Ilirija, Triglav in Cinkarna Celje prepričljivo

V soboto, 19. januarja sta bili odigrani dve tekmi 2. kola drugega dela tekmovanja 1. SKL za ženske. Košarkarice Cinkarne Celja so doma premagale Ježico, Triglav pa je premagal Konjice. Košarkarice Akson Ilirije so že v petek na gostovanju premagale Domžale, v četrtek, 7. februarja, pa se bosta v zadnji tekmi kola pomerili še ekipi Grosupljega in Maribora.

1. SKL za ženske, 2. kolo drugega dela tekmovanja:

18.1.
Domžale – AKSON ILIRIJA 47:95 (9:27, 12:13, 13:29, 13:26)
Hatič 16, Pintar 10, Grintal (7 skokov) 8; Mićunović (6 skokov) 23, Gabrovšek 17, Stergar (6 skokov) 16

Domače košarkarice so slabo začele tekmo in gostujočemu moštvu dovolile, da si priigrajo visoko prednost že po prvi četrtini. Gostujoče igralke so dobro zadevale iz vseh položajev in brez večjih težah prihajale do lahkih točk v napadu. Pri ekipi Akson Ilirije je odlično igrala najboljša strelka 1. SKL, Ela Mićunović, ki je dosegla 23 točk. Pri domačinkah je bila najboljša Jasmina Hatič, ki je dosegla 16 točk.

Izjavi trenerjev po tekmi
Mladen Rajić, trener Domžal:
”Čestitke Iliriji za zasluženo zmago, mojim igralkam se je poznala utrujenost tekme proti Mariboru. Čestitke tudi moji ekipi za borbenost.”

Alen Ploj, trener Akson Ilirije
”Čestitke igralkam za dober drugi polčas in novo zmago.”

19.1.
CINKARNA CELJE
– Ježica 96:39 (19:13, 29:10, 22:8, 26:8 )
White (13 skokov) 32, Ocvirk L. (8 skokov in 7 podaj) 20; Bajrektarević (7 skokov) 12, Nikolič in Škopac 6

Celjanke pred domačimi gledalci kakšnega presenečenja niso dovolile, čeprav so jim gostujoče košarkarice v prvi četrtini povzročale kar nekaj težav. V začetku druge četrtine so Celjanke z delnim izidom 16:4 tekmicam ušle, pred drugim delom tekme vodile že za 25 točk in prednost do konca le še stopnjevale. Fizično dominantne košarkarice Celja so bile na koncu statistično boljše prav v vseh kategorijah. Pri Celjankah je dvojni dvojček dosegla Chatrice Marie White, v statistiko je vpisala 32 točk in 13 skokov. Pri ekipi Ježice pa je Sandra Bajrektarević dosegla 12 točk in ujela 7 žog.

Damir Grgić, trener Cinkarne Celje:
‘’Čestitke moji ekipi za zasluženo visoko zmago.’’
Mojca Markovič, trenerka Ježice:
‘’Čestitke Celjankam za zmago.’’

TRIGLAV
– Konjice 74:41 ( 22:9, 9:15, 21:7, 22:10 )
Omerbašić (5 skokov) 16, Žibert 14, Kramžar (7 skokov) 9; Tajhar (5 skokov) 10, Brdnik (6 skokov), Božičevič (7 skokov) in Klančnik (7 skokov) 8
STATISTIKA
Košarkarice Konjic so na tekmo prispele le s 7 igralkami, kar je posledično vplivalo na njihovo igro tako v napadu kot v obrambi. Čeprav so po prvi četrtini zaostajale za 13 točk so v drugi četrtini zmanjšale prednost domačink in na odmor odšle s 7 točkami zaostanka. V drugem delu pa so se domače igralke z odlično ekipno igro razigrale in si priigrale visoko prednost. Skupaj so na koncu tekme zbrale 14 asistenc več od njihovih nasprotnic in na koncu zasluženo zmagale. Pri Triglavu je bila najboljša strelka Lejla Omerbašić, ki je dosegla 16 točk, pri Konjičankah pa Tia Tajhar z 10 točkami.

Ernest Novak, trener Triglava:
”Odigrali smo solidno tekmo, na trenutke preveč statično v napadu in premalo agresivno v obrambi, kar je bilo po težki tekmi v četrtek tudi za pričakovati.’