Ilirija šokirala Sixt Primorsko

Po reprezentančnem premoru se je ta vikend nadaljevala Liga Nova KBM. Osmo kolo sta s ponovitvijo finale iz prejšnje sezone odprli ekipi Olimpije in Rogaške. Slatničani so bili boljši s 73:70. V soboto so Hopsi ugnali Šentjur, Zlatorog je izgubil proti Krki, Helios je premagal Šenčur. V nedeljo je Ilirija ugnala Sixt Primorsko.

Liga Nova KBM, 8. krog, 3.12.
Sixt Primorska – ILIRIJA 70:72 (19:25, 17:19, 17:15, 17:13)
Kosi 18, Joksimovič 17, King 11 (13 skokov); Šiško 22 (9 skokov in 5 podaj), Vončina 12, Mladenovski 9 (5 skokov).

Košarkarji Ilirije so prekinili niz treh zaporednih zmag vodilne Sixt Primorske, sami pa vknjižili četrto, drugo po vrsti.

Sixt je bil v vodstvu zgolj slabi dve uvodni minuti (5:3), nato so Ilirijani z delnim izidom 8:0 povedli z 11:5, malo kasneje je nase spet opozoril Žan Mark Šiško, ki je prispeval osem zaporednih točk za ljubljansko ekipo, ki je v osmi minuti vodila 19:7, Primorcem pa se je v zaključku prve četrtine le uspelo nekoliko bolj približati (25:19).

Po 13 minutah igre je bil izid 26:28, a je Ilirija našla odgovor – delni izid 7:0. Ko so gostje spet povedli za nekaj košev prednosti, so jo brez večjih težav zadržali in na najdaljši odmor na tekmi nesli osem točk (44:36).

Po minuti tretje četrtine so domači prišli do treh točk zaostanka (41:44), a so Ljubljančani hitro spet vrnili, tokrat z delnim izidom 10:0. Sixt Primorska je v zaključku tretje četrtine spet zaigrala veliko bolje in v 29. minuti po zaslugi Shawna Kinga ujela priključek (53:54), v zadnjih 47 sekundah četrtine pa prejela pet točk in Ilirija je bila spet v nekaj višji prednosti (59:53).

Primorci so še naprej lovili tekmece, sredi zadnje četrtine prišli na 64:65, vendar so gostje vselej imeli pripravljen odgovor. Tako je bilo tudi v zaključku, ko jim je uspelo zadržati priigrano prednost.

Prvi strelec tekme je bil Žan Mark Šiško z 22 točkami, k temu je dodal še devet skokov, pet podaj ter tri ukradene žoge.

Sixt Primorsko v naslednjem kolu čaka Krka, Ilirijo Šenčur. Obe tekmi bosta v nedeljo.