Ilirija grozila Krki do zadnje minute, reševal jo je Mahkovic

S tekmo med Krko in Ilirijo se je začelo 3. kolo Lige Nova KBM. Novomeščani so si zmago priigrali v zadnji četrtini. Preostale štiri tekme bodo na sporedu ob koncu tedna. V prenosu na Šport TV si bo moč ogledati sobotno srečanje med Sixt Primorsko in Zlatorogom.

Liga Nova KBM, 3. krog, 23.10.
KRKA – Ilirija 97:91 (19:19, 28:27, 22:27, 28:18)
Mahkovic 29 (5 skokov),Lalić 16 (6 skokov), Stipaničev 11 (5 skokov); Stopar 28 (5 skokov), Čučovič 19 (5 skokov), Heath 18 (13 asistenc).

Novomeška zasedba je dosegla tretjo zmago v državnem prvenstvu, po Petrol Olimpiji in Helios Suns je danes šele v končnici tekme strla odpor Ilirije. Ta je doslej izgubila vse tri dvoboje, pred porazom v dolenjski prestolnici je morala priznati premoč še ekipama Helios Suns in Šenčur GGD.

Izbranci domačega trenerja Simona Petrova so bili pred dvobojem s Šiškarji veliki favoriti, a tega večji del tekme niso dokazali. Gosti so začeli zelo podjetno in po dobrih štirih minutah vodili z 11:3, na krilih učinkovitega Aljaža Stoparja, ki je v prvi polovici tekme dosegel kar 19 točk, pa so bili v prednosti večji del prvega polčasa.

Ilirija je sedemkratnim slovenskim državnim prvakom kljubovala tudi v drugem polčasu in si v 31. minuti priigrala sedem točk naskoka (78:71).

V prelomnih trenutkih dvoboja so dolenjski košarkarji vendarle strnili svoje vrste in v 34. minuti po zadeti trojki Jakova Stipaničeva izenačili na 82:82. Zaključek tekme je bil zelo izenačen in negotov, obe ekipi sta prikazali zelo živčno predstavo, več modrosti pa je vendarle bilo na strani Krke. Novomeščani med 33. in 39. minuto sploh niso prejeli točke, na koncu pa tudi osvojili načrtovani točki.

V novomeški ekipi sta bila najbolj učinkovita Blaž Mahkovic z 29 in Jure Lalić s 16 točkami, v ljubljanski pa Stopar z 28 točkami, medtem ko je Joshua Stanley Heath 18 točkam dodal še 13 podaj.

Krka bo v prihodnjem kolu v torek, 30. oktobra, gostila Hopse s Polzele, Ilirija pa v soboto, 3. novembra, Rogaško.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Simon Petrov, trener Krke:
“Vesel sem, da smo se na koncu zbrali in uspešno zaključili to tekmo. Upam pa, da bomo v prihodnjih tekmah vseeno prikazali nekoliko več zbranosti skozi celo tekmo.”

Saša Dončić, trener Ilirije:
“Čestitke Krki za zmago, hkrati pa tudi mojim fantom, ki so pokazali veliko višjo raven igre kot na prejšnji tekmi. “