Hurikan Green pustošil po New Yorku, devet točk Dragića

Po prostem dnevu zaradi praznovanja zahvalnega dne v Združenih državah Amerike, so se na parket vrnila moštva Lige NBA. Petek je prinesel še drugi obračun Miami Heata in New York Knicksov v tej sezoni, to pa pomeni, da so si nasproti znova stali vsi trije slovenski predstavniki v najmočnejši ligi na svetu. V Madison Square Gardenu je Vročica visoko, s 97:78, odpravila Kratkohlačnike, od Slovencev pa je največ priložnosti za igro znova dobil Goran Dragić.

Ljubljančan je na parketu prebil 30 minut, v tem času pa vknjižil devet točk, štiri skoke in tri podaje. V času, ki ga je Gogi prebil na parketu, so Heati tekmo dobivali s 17 točkami razlike, s tem dosežkom pa je bil Dragić izenačen v tej statistični kategoriji s svojim soigralcem, ki je bil hkrati tudi najboljši strelec tekme, Geraldom Greenom (25 točk). Beno Udrih je v štirih minutah igre zbral eno podajo, Saša Vujačić pa pri New Yorku sploh ni stopil na parket.

Chris Bosh je prispeval 20, Dwyane Wade pa 17 točk. Na drugi strani sta Kristaps Porzingis in Carmelo Anthony oba dosegla po 11 točk.

Green je tekmo začel v prvi peterki, v kateri je nadomestil poškodovanega Luola Denga. ‘Hurikan’, kot ga kličejo soigralci, je v zadnji četrtini, pri vodstvu Heatov za osem, najprej žogo zabil skozi obroč, temu nato dodal trojko, napad za tem pa še enkrat več zabil za 85:70. V naslednjem napadu je Kristaps Porzingis nekoliko zaustavil naval Miamija, a bilo je že prepozno. Po polaganju Justisea Winslowa, je napad kasneje še eno trojko na svoj račun dodal Green, Miami je povedel za 20 (92:72), tekma pa je bila dokončno odločena.

V Houstonu je razigrani James Harden, ki je dosegel kar 50 točk, vodil Rocketse do zmage nad Philadelphio 76ersi, s 116:114. Harden je še tretjič v svoji karieri dosegel mejo 50 točk, njegov Houston pa je uprizoril najboljšo strelsko predstavo sezone – iz igre so Rakete metale 52,1-odstotno, zadele pa so tudi 11 od 20 metov za tri točke. Philadelphia, ki je doživela že 17. zaporedni poraz, in tako le še za poraz zaostaja za rekordom po številu porazov na začetku sezone, je bila znova blizu zmage, saj je še šest minut pred koncem tekme vodila s sedmimi točkami razlike, a še enkrat več so Sixersi parket zapustili sklonjenih glav.

Stephen Curry je v Phoenixu znova kazal vse svoje mojstrstvo, saj je na tekmi med Phoenix Sunsi in Golden State Warriorsi, ki so jo Bojevniki dobili s 135:116, v le treh četrtinah igre, dosegel kar 41 točk. Aktualni prvaki so postavili nov rekord kluba v zadetih trojkah – dali so jih kar 22, od tega jih je Curry prispeval devet. Za Warriorse je to že 17. zaporedna zmaga na začetku sezone.

Liga NBA, redni del sezone, 27. 11.:

Charlotte – CLEVELAND 90:95 (22:23, 30:27, 24:22, 14:23)
(Walker 18, Batum 17 (8 skokov); James 25 (13 skokov, 5 podaj), Love 18 (16 skokov))

ORLANDO – Milwaukee 114:90 (22:22, 27:21, 37:22, 28:25)
(Payton 22 (10 podaj), Harris 19; Antetokounmpo in Bayless po 17, Middleton 15)

BOSTON – Washington 111:78 (29:18, 25:18, 25:20, 32:22)
(Thomas 21, Sullinger 18 (15 skokov); Dudley 19 (5 skokov), Beal 16)

New York – MIAMI 78:97 (27:26, 22:24, 14:24, 15:23)
(Anthony in Porzingis (8 skokov) po 11, Seraphin 10; Green 25, Bosh 20 (5 skokov))

INDIANA – Chicago 104:92 (30:18, 21:24, 21:21, 32:29)
(George 33 (8 skokov), Miles 16; Mirotić 25 (7 skokov), Butler 16 (5 skokov, 5 podaj))

HOUSTON – Philadelphia 116:114 (30:19, 26:30, 35:31, 25:34)
(Harden 50 (9 skokov, 8 podaj), Howard 14 (13 skokov); Covington 28 (7 skokov, 5 podaj), Canaan 23)

Memphis – ATLANTA 101:116 (36:29, 22:24, 24:32, 19:31)
(Conley 16 (9 podaj), Barnes 15; Millsap 23 (14 skokov), Teague 20 (7 podaj))

OKLAHOMA CITY – Detroit 103:87 (29:31, 19:24, 28:16, 27:16)
(Durant 34 (13 skokov, 5 podaj), Ibaka in Westbrook (11 izgubljenih žog) po 14; Morris 17, Drummond (7 skokov) in Jackson (5 skokov) po 15)

Denver – SAN ANTONIO 80:91 (16:16, 26:30, 17:24, 21:21)
(Gallinari 16 (10 skokov), Barton (9 skokov) in Nelson po 12; Leonard 25 (7 skokov, 6 podaj), Parker 13 (5 podaj))

Phoenix – GOLDEN STATE 116:135 (27:44, 30:31, 24:28, 35:32)
(Warren 28 (6 skokov), Knight (5 podaj) in Bledsoe (7 podaj) po 21; Curry 41 (8 skokov, 6 podaj), Barbosa 21)

Sacramento – MINNESOTA 91:101 (28:29, 19:24, 21:22, 23:26)
(Belinelli 17, Koufos (13 skokov) in Rondo (16 podaj) po 16; Wiggins 22 (6 skokov), LaVine 19 (8 skokov))

LA CLIPPERS – New Orleans 111:90 (28:18, 35:24, 27:30, 21:18)
(Griffin 20 (6 skokov, 6 podaj), Redick 20, Paul (8 skokov, 5 podaj) in Rivers po 17; Davis 17 (6 skokov), Gordon 16)

Slovenci v Ligi NBA:

Goran Dragić (Miami Heat) – 30 minut, 9 točk (3/8 za dve, 3/3 PM), 4 skoki, 3 podaje, 1 pridobljena in 1 izgubljena žoga.
Beno Udrih (Miami Heat) – 4 minute, 1 podaja in 1 izgubljena žoga.
Saša Vujačić (New York Knicks) – ni igral.