Hrvati po Litvi čakajo Srbe, Španija dominantna, Argentina proti ZDA

Rubrika: Tuje reprezentance

Rednega dela olimpijskega košarkarskega turnirja je konec, zdaj gre zares. No, pa saj je bilo tudi predtekmovanje kvalitetno. Za konec smo ponoči dobili par četrtfinala: Avstralija – Litva, Hrvaška – Srbija, Španija – Francija, ZDA – Argentina.

Izjemni Bogdanović

Hrvati so za 1. mesto porazili Litvo, ki je šele v zadnji četrtini (26:15) kozmetično popravila vtis, 81:90 je bilo na koncu. Bojan Bogdanović je bil vnovič prvo ime Hrvatov, 22 točk je dosegel, od tega štiri trojke. Dve seriji sta bili Hrvatom dovolj, da so strli žilave Litovce. Najprej so s serijo 7:0 pobegnili na 39:32, potem pa še v tretji četrtini z delnim izidom 9:0 ušli na neulovljivih 75:53.

Misli na Srbijo

„Sprva ni izgledalo dobro, potem smo le pokazali karakter, o katerem govorim cel čas. Saj ne da se ne bi proti Nigeriji trudili, a proti Litvi je bilo vse drugače. Po desetih minutah smo dojeli, da smo boljši od Litvi. Zasluženo smo zmagali,“ je po usoehu dejal Aco Petrović, ki je pogledal že v četrtfinale, kjer se Hrvati merijo s Srbi:

„Z njimi nikoli ne moremo odigrati navadno tekmo. Tudi če je prijateljska, ni navadna.

Vnovič so zobe pokazali Španci, ki so bili z 92:73 boljši od Argentine. Rudy Fernandez se je ustavil pri 22 točkah.

Olimpijski turnir, predtekmovanje, moški, 15.8.

Nigerija – BRAZILIJA 69:85
(Akognon 16; Nene 19)

ŠPANIJA – Argentina 92:73
(Fernandez 23; Laprovittola 21)

Litva – HRVAŠKA 81:90
(Kalnietis 26 (11 podaj); Bogdanović 22)

Vrstni red (M):

skupina A:
ZDA 5-0, Avstralija 4-1, Francija 3-2, Srbija 2-3, Venezuela 1-4, Kitajska 0-5
Hrvaška 3-2, Španija 3-2, Litva 3-2, Argentina 3-2, Brazilija 1-4, Nigerija 1-4.