Hrvaški biser Zubac z osebnim rekordom popeljal Lakerse do zmage nad Denverjem

V Ligi NBA je torek pripadal domačim ekipam, saj je vseh šest moštev, ki so zaigrala na domačem parketu, zabeležilo novo zmago. Zanimivo je bilo v Staples Centru, kjer so Los Angeles Lakersi premagali Denver Nuggetse, s 120:116, eno izmed svojih najboljših tekem v karieri pa je odigral Hrvat Ivica Zubac.

Kljub zelo dobri predstavi obeh moštev, ki sta se udarili v Los Angelesu, pa so bili obiskovalci tekme in navijači prikrajšani za obračun dveh izjemno talentiranih visokih igralcev s področja nekdanje Jugoslavije, Ivice Zubca in Nikole Jokića. Slednji namreč še ni povsem okreval po poškodbi kolka, ki jo je staknil minuli teden na tekmi proti Phoenixu.

Ljubitelji košarke s področja nekdanje skupne države pa so vseeno prišli na svoj račun, saj so na parketu videli Zubca in Jusufa Nurkića. Reprezentant Bosne in Hercegovine je v zadnjem času dobival zelo malo priložnosti za igro, ob odsotnosti Jokića pa se je odprlo kar nekaj minut, a jih Nurkić ne izkoristi dodobra. Tako je proti Lakersom dosegel le točko, zbral pa je štiri skoke in prispeval eno podajo.

Svojo minutažo v dresu enega izmed najboljših moštev v zgodovini Lige NBA pa odlično izkorišča mladi Hrvat, Zubac. Tako je proti Denverju v vsega 21 minutah igre dosegel kar 17 točk, s tem postavil nov osebni rekord v Ligi NBA, vknjižil pa še šest skokov. Hrvaški košarkarski biser na zadnjih petih tekmah v povprečju dosega 10,2 točki ter 6,2 skoka na tekmo.

Denver je imel v Staples Centru dobrih šest minut pred koncem tekme prednost sedmih točk (100:97), ki pa je ni znal unovčiti. V končnici tekme se je tako izkazal Lou Williams, ki je za Lakerse dosegel 21 točk, in bil tako za Nickom Youngom (23) in D’Angelo Russellom (22), tretji strelec svojega moštva.

New York Knicksi po vseh dramah, ki obkrožajo ekipo in prvega zvezdnika moštva, Carmela Anthonyja, ne najdejo načina, kako priti na zmagovalna pota. Tako so Kratkohlačniki v torek klonili v prestolnici Združenih držav Amerike, kjer so bili boljši Washington Wizardsi (117:101).

Anthony, veliko se govori o tem, da se ga želi predsednik košarkarskih operacij pri New Yorku, Phil Jackson, čimprej znebiti, je bil kljub vsem turbolencam v zadnjem času, najboljši strelec svoje ekipe, s 26 točkami. Na parket je tokrat stopil tudi naš Saša Vujačić. V petih minutah se je izkazal s tremi točkami, tremi podajami in kar dvema pridobljenima žogama.

Če se v New Yorku ubadajo s težavami, pa so Washington Wizardsi v zadnjem času ena izmed pozitivnih zgodb Lige NBA. Čarovniki tako poraza na domačem parketu ne poznajo že kar 15 zaporednih tekem, zmago pa so slavili na 11 od zadnjih 13 tekem. Najboljši igralec na parketu v dresu Washingtona je bil v torek Bradley Beal, ki je dosegel 28 točk, Wizardsi pa so se povzpeli na vrh Jugovzhodne divizije.

Liga NBA, redni del sezone, 31. 1.:

WASHINGTON – New York 117:101
(Beal 28, Morris 24 (10 skokov); Anthony 26 (5 skokov), Jennings 21 (5 skokov))

TORONTO – New Orleans 108:106*
(Lowry 33 (10 podaj), Valanciunas 20 (12 skokov); Holiday 30, Davis 18 (17 skokov))
*Po podaljšku.

HOUSTON – Sacramento 105:83
(Anderson 25 (11 skokov), Gordon 17 (5 skokov); Cousins 16 (7 skokov, 5 podaj), Koufos 12)

SAN ANTONIO – Oklahoma City 108:94
(Leonard 36 (8 skokov), Aldridge 25 (6 skokov); Westbrook 27 (14 podaj, 6 skokov), Adams 16 (12 skokov))

PORTLAND – Charlotte 115:98
(Lillard 27, Crabbe 21 (5 skokov); Walker 22 (5 podaj), Batum 18 (8 skokov, 6 podaj))

LA LAKERS – Denver 120:116
(Young 23, Russell 22 (10 podaj, 7 skokov); Chandler 26 (9 skokov), Gallinari in Harris po 17)

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2016/17):

Saša Vujačić (New York Knicks) – 5 minut, 3 točke (0/1 za dve, 0/1 za tri, 3/4 PM), 3 podaje, 2 pridobljeni žogi.