Hrvaška je bila boljša

Slovenska reprezentanca fantov do 18 let se je danes na Rogli pomerila s Hrvaško. Predzadnjo pripravljalno tekmo pred EP so dobili Hrvati z rezultatom 70:58. Jutri ob 20.00 se bodo Slovenci ponovno srečali s Hrvaško.

Pripravljalna tekma, 20.7.
Slovenija – HRVAŠKA 58:70 (18:26, 10:16, 15:14, 15:14)
Slovenija:  Andolšek Heine 15, Jogan 10, Gorbachov, Šuša in Klavžar po 8, Ličen 4, Gaberšek in Sušec po 2, Klanjšček 1, Jančar Jarc, Janežič, Strel.

Slovenijo je svojo šesto pripravljalno tekmo na evropsko prvenstvo začela v postavi Gaberšek, Šuša, Klavžar, Jogan in Gorbachov. Srečanje so bolje odprli Hrvati, ki so prvo četrtino dobili z osmimi točkami prednosti. Do polčasa so hrvaški košarkarji prednost povečali na 14 točk.

V drugem delu obračuna so Hrvati povedli že za 21, a so Slovenci v zadnji četrtini, sedem minut pred koncem srečanja, zaostanek zmanjšali na osem (59:51). Za popoln preobrat je Slovencem zmanjkalo moči in hrvaška reprezentanca je zasluženo slavila zmago z rezultatom 70:58.

Za slovensko izbrano vrsto je 15 točk dosegel Jernej Andolšek Heine, 10 jih je dodal Adrian Jogan.

Reprezentanco fantov do 18 let čaka jutri ob 20.00 proti Hrvaški zadnja pripravljalna tekma pred odhodom na evropsko prvenstvo. Evropsko prvenstvo bo na sporedu med 29. julijem in 6. avgustom na Slovaškem. Slovenci se bodo v skupinskem delu srečali z Litvo, Finsko in Grčijo.

Izjava glavnega trenerja Tomaža Fartka:
Hrvati so začeli zelo agresivno in ves čas igrali na meji osebne napake, medtem ko smo mi potrebovali preveč časa, da se na to prilagodimo. Ko odpreš malce premehko in potem poskušaš povrniti agresivnost imaš pogosto težave z osebnimi napakami in to se je danes dogajalo tudi nam. Hrvaška reprezentanca je telesno zelo močna, zato smo imel kar nekaj težav z igro po globini ter napadalnim skokom. Preveč je bilo izgubljenih žog in zgrešenih lahkih metov, ki so bili skoraj vsi kaznovani na drugi strani igrišča. Veliko energije smo porabili, da smo se vrnili v tekmo in se nasprotniku približali na šest točk zaostanka, za preobrat pa nam je zmanjkalo moči. Jutri nas čaka nova tekma in naš glavni cilj je, da se prilagodimo na dane razmere ter nasprotnika. Potrebno bo poskrbeti za vse male stvari, ki nas držijo pri rezultatu ter energijo, ki smo jo danes porabili za lovljenje nasprotnika, uporabiti za ustvarjanje prednosti.