Hrastnik po zaslugi Mačka in Ovnika do zmage v Sežani

Rubrika: Nižje slovenske lige

V 2. SKL se je v soboto začelo drugo kolo nove sezone. V Sežani so bili obiskovalci tekme med domačo Mesarijo Prunk in gostojučim Hrastniko, priča sila razburljivemu dvoboju, ki so ga po velikem preobratu v zadnji minuti tekme, z 78:74, dobili Hrastničani.

Zmage so, poleg Hrastničanov, v soboto zabeležili tudi Plama Pur, Terme Olimia Podčetrtek, AKK Branik iz Maribora in ECE Triglav.

Zelo razburljivo je bilo v Sežani, kjer so si gostje iz Hrastnika šele v zadnji minuti tekme uspeli priboriti zmago. Ekipa Mesarije Prunk je še 65 sekund pred koncem tekme tako vodila z 71:68, nato pa se je začel veliki preobrat Hrastničanov.

Glavna “krivca” za odličen zaključek tekme moštva iz Zasavja, sta bila Gašer Ovnik in Anže Maček, ki sta dosegla zadnjih 12 točk svoje ekipe, prav Maček pa je ob zaključku srečanja s prostim metom postavil končni izid, 78:74, v korist Hrastnika.

Zmago nad Slovanom, s 64:57, si je z dobro igro v zaključku tekme priigrala tudi Plama Pur. Pred zadnjimi desetimi minutami je ekipa iz Ilirske Bistrice vodila le za dve točki (48:46), enako vodstvo pa so igralci Gregorja Nachbarja držali tudi tri minute pred koncem (57:55). V zaključku tekme je Plama Pur ohranila mirnejše živce kot Ljubljančani, ki so do konca tekme dosegli le še dve točki.

V Črnomlju so obračun Kolpe in Term Olimie Podčetrtka, predvsem po zaslugi odlične druge četrtine, dobili gostje iz Štajerske. Drugi del igre so varovanci Borisa Zrinskega dobili s 35:17, in čeprav se je v zadnji četrtini uspelo Kolpi nekoliko približati, je bila zaloga iz prvega polčasa dovolj za zmago z 92:78. Anže Cerkovnik, igralec Term Olimie, je v statistiko vpisal 21 točk, zbral pa je kar 15 skokov.

Zanesljivo zmago je zabeležila tudi ekipa AKK Branika iz Maribora, ki je v Celju s 75:60 odpravila domače ECE Celje. Zelo dobro predstavo je prikazal Marko Matijevič, ki je na poti do 21 točk zadel štiri trojke iz petih poskusov, in bil najboljši strelec Mariborčanov.

Tudi ECE Triglav je na domačem parketu vknjižil zmago. Ljubljanske Parklje je ekipa, ki igra pod vodstvom Toma Orešnika, premagala s 77:62.

Dvoboj med Konjicami in Grosupljem, bo na sporedu v petek, ob 19. uri.