Houston ostaja med živimi (VIDEO)

Košarkarji Houstona so odigral daleč najboljšo tekmo serije konferenčnega finala na zahodu in s 128:115 ugnali Golden State. James Harden (45 točk) in druščina si je tako letošnjo sezono podaljšala vsaj še za eno selitev v Oakland, izid v zmagah je namreč 1:3.

Za domačini je izjemni strelski večer, saj so realizirali kar 17 izmed 32 metov za 3 točke (53%). Kanonada se je pričela že v prvi četrtini, ki so jo Rakete dobile z neverjetnim rezultatom 45:22. V tem obdobju je izven obroča zletela le ena trojka (8/9), izkoristek meta za dve točki pa je znašal vrtoglavih dobrih 77 odstotkov.

V drugi četrtini se je zgodil grozljiv padec MVP-ja letošnje sezone Stepha Curryja, ki je preko Trevorja Arize padel na glavo, a se je v igro vrnil in odigral skupno 40 minut. Druga polovica dueta “splash brothers”, gre seveda za Klayja Thompsona, je z nekaj trojkami in prodori poskrbela, da je prednost do konca polčasa skopnela na znosnih 59:69.

Po Curryjevi trojki na začetku zadnje četrtine je zaloga domačih znašala le še 6 točk (104:98), toda do konca se gostom tako ni uspelo več približati, za kar je v prvi vrsti poskrbel prvi zvezdnik moštva Kevina Mchalea James Harden. Na koncu je zbral kar 45 točk, zadej je 7 trojk izmed 11 poizkusov.

HOUSTON ROCKETS – Golden State Warriors 128:115 /1:3/
(Harden 45 in 9 skokov, Smith 20; Thompson 24, Curry 23)