Hopsi šokirali Šenčur, Lastovka pa Škofjeločane

S 1. kolom Lige za obstanek se je začel drugi del državnega prvenstva za košarkarje. Že na uvodu dvobojev za ohranitev statusa prvoligaša smo doživeli kar dve presenečenji. Hopsi so doma še drugič v razmaku dveh tednov ugnali Šenčurjane (82:76), Lastovka pa je po podaljšku na gostovanju z 82:81 odpravila LTH Castings.

Liga Telemach, liga za obstanek, 1. krog, 16.3.
HOPSI POLZELA – Šenčur Gorenjska Gradbena družba 82:76 (22:23, 15:19, 22:18, 23:16)
(Godler 25, Rizman 14; Pavič 17 (12 skokov), Eržen 12)

Košarkarji Hopsov so poskrbeli za prvo presenečenje v 1. SKL za obstanek. Že na uvodni tekmi so pred domačimi gledalci premagali Šenčur Gorenjsko gradbeno družbo in tako napovedali zanimiv razplet v skupini, iz katere bosta prišla dva četrtfinalista državnega prvenstva, ostale ekipe pa se bodo borile za prvoligaški status.

Do skupno pete zmage v sezoni državnega prvenstva so domači prišli v zadnji četrtini. Do tedaj so bili gostje vseskozi v vodstvu, preobrat pa je prevetreni in motivirani ekipi Boštjana Kuharja uspel z delnim izidom 11:2, ki jo je v 36. minuti pripeljal do vodstva 72:70. Tega so Hopsi zadržali po zaslugi odlične predstave Uroša Godlerja, ki je v zadnji četrtini dosegel 11 od svojih 25 točk (za dve točki 5:6, trojke 4:9). Od tega šest v nizu za odločilno prednost 81:76.

PORTOROŽ – Elektra Šoštanj 95:72 (26:16, 24:9, 24:22, 23:25)
(Barbarič 26 (7 skokov, 5 podaj), Besedič 16 (6 skokov, 4 podaje); Đurica 25, Kosi 22)

Košarkarji Portoroža so 1. SKL za obstanek začeli z zmago, njihovo šesto na novi lestvici, ki se je oblikovala glede na rezultate tekmecev v drugem delu. Z njo so se Primorci približali Šenčurju le na dve točki oziroma eno zmago.

Zgodba Elektre ostaja enaka; Šoštanjčani so doživeli dvanajsti zaporedni poraz in so najresnejši kandidati za slovo od prvoligaške druščine. Za petim mestom imajo tri zmage zaostanka, ki jih morajo nadoknaditi v naslednjih devetih kolih do konca aprila.

Portorož je drugo četrtino dobil s 24:9 in v 25. minuti povedel 60:25. Jan Barbarič je zabeležil četrti najvišji statistični indeks v tej sezoni lige Telemach – 41. Z metom iz igre 11:14 (trojke 4:6, za 2 točki 7:8) je dosegel 26 točk in dodal sedem skokov ter pet podaj.

Liga za obstanek se bo nadaljevala že v soboto, 19. marca; Portorož na Polzeli, Elektra pa doma z LTH Castings.

LTH Castings – LASTOVKA 81:82 (18:18, 21:14, 17:20, 13:17, 12:13) – po podaljšku
(Abramovič 20, Akodo 19; Šaškov 17, Šutulović 16)