Hopsi šokirali Laščane

Enajsto kolo Lige Nova KBM se je nadaljevalo s tekmo med Hopsi in vodilnim Zlatorogom. Polzeljani so v domači dvorani z rezultatom 77:67 prišli do sedme zmage v tej sezoni, Laščani, ki kljub porazu ostajajo na vrhu razpredelnice, pa so zabeležili drugi poraz.

Liga Nova KBM, 11. krog, 16.12.
HOPSI POLZELA – Zlatorog 77:67 (22:14, 17:23, 21:12, 17:18)
(Čup 22 (8 skokov), Čebašek 13 (7 skokov), Držić 12; Tratnik 25 (7 skokov), Rizvić 16 (6 skokov), Špan 15 (5 pridobljenih žog))

Vodilni Laščani, ki so v prejšnjem kolu premagali Krko, so tokrat v lokalnem derbiju na Polzeli morali priznati premoč domačinom. Po izenačenem začetnem delu in nekaj nihanjih v igri so se prej zbrali domači in z zanesljivo tretjo četrtino postavili temelje za zmago ter Laščanom zadali drugi poraz v sezoni.

Začetek sicer ni kazal, da se bo dvoboj končal z zmago domačih. V šesti minuti je bilo na semaforju 6:14, potem pa so gostje za tri minute povsem zmrznili. Dosegli niso niti točke, delni izid 18:0 pa je ekipo s Polzele prvič popeljal do trdnega vodstva, ki ga je obdržala tudi ob koncu četrtine (22:14) in še precej daleč v drugo. A je po 33:27 sledil nov zasuk, tokrat so ga uprizorili Laščani, saj so do polčasa tekmece skorajda ujeli in odšli na odmor le z -2 (37:39).

Odločilnih za razplet tekme je bilo tretjih deset minut. Domači so jih dobili z 21:12, prednost povišali na 11 točk (60:49), to pa je bil temelj za uspeh, ki ga nasprotnikom niso več dovolili ogroziti. Zlatorog je nekajkrat še prišel pod -10, a bil daleč od priložnosti, da bi ogrozil vodstvo domačih, ki so se na koncu veselili sedme zmage v sezoni.

Za Laščane je bil nerešljiva uganka Dejan Čup, ki je bil z 22 točkami najboljši pri domači zasedbi, do dvojnega dvojčka pa sta mu zmanjkala le dva skoka. Dobro mu je pomagal Jakob Čebašek, čeprav je moral zaradi osebnih predčasno iz igre, je končal pri 13 točkah, eno manj pa je dosegel Alen Hodžić.

Za poražence je Igor Tratnik dosegel še tri točke več kot Čup, toda imel premalo razpoloženih soigralcev (na podobni ravni sta bila le še Ramo Rizvić s 16 in Jan Špan s 15), da bi Laščani dosegli deseto zmago.

Hopsi bodo v naslednjem kolu 23. decembra gostili Šenčur GGD, Zlatorog pa bo 21. decembra gostoval v Portorožu.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Boštjan Kuhar, Hopsi Polzela: “V lokalnem derbiju smo pokazali več želje in izredno borbenost. Laščanom smo zaustavili met od daleč, kar je njihovo glavno orožje. To je bil tudi ključ do našega uspeha. Fantom bi čestital za borbenost in agresivno igro. Upam, da bomo to prikazali tudi naslednji petek.”

Aleš Pipan, Zlatorog Laško: Čestitke moštvu Hopsov za zmago. Bolj so si želeli te zmage in bili tokrat boljši tekmec. V ponedeljek nas čaka povratna tekma v Pokalu Spar, na katero odhajamo po novo zmago.