Hopsi s stotico premagali Elektro

V torek se je v Šoštanju sklenilo 14. kola Lige Telemach. Domača Elektra je gostila zasedbo Hopsov s Polzele in ji na koncu morala priznati premoč z 72:102.

Liga Telemach, 14. krog, 9.2.
Elektra – HOPSI POLZELA 72:102 (22:26, 14:21, 16:24, 20:31)
Kosi (6 skokov) in Đurica (8 skokov) po 19; Crockett 24, Rizman 19.

Na lokalnem obračunu sta se v Šoštanju srečala domača Elektra in Hopsi s Polzele, ekipi, z dna prvenstvene lestvice. Z zmago so se gosti oddolžili Šoštanjčanom za poraz v domači dvorani.

Čeprav je nekajkrat v prvi četrtini kazalo, da bi lahko Hopsi pobegnili, se domači igralci niso predajali. Vselej so tekmece ujeli, za 26:22 je 22 sekund pred koncem četrtine poskrbel Jan Rizman. Isti igralec je po 29 sekund druge četrtine zadel še en met za tri točke (29:22), toda Šoštanjčani se še vedno niso vdali. Jan Kosi je v 14. minuti po zadeti trojki izenačil na 29:29, nato pa je počasi domačinom začelo zmanjkovati sape – Polzeljani so do polčasa pobegnili na 47:36.

Drugi del tekme so Hopsi odprli z delnim izidom 9:0. Elektra je sicer odgovorila z delnim izidom 5:0, toda na manj kot 15 točk zaostanka v tretji četrtini ni zmogla; še več, v zadnjo četrtino je šla z -22 (49:71). V zadnjih desetih minutah so gostujoči igralci brez težav držali razliko in jo celi povečali.

Pri domačih so bili strelsko razpoloženi Kosi in Bojan Đurica, ki sta tekmo končala pri 19 točkah – Kosi je vse točke dal v prvem polčasu – in Aldin Husić z 18 točkami. Pri gostih James Hamilton Crockett dal 24 točk.

Obe ekipi bosta tekmi naslednjega kola igrali v soboto; Hopsi doma proti Portorožu, Elektra pa na gostovanju pri Lastovki.

Duško Maličević, trener Elektre Šoštanj:
“Uvodnih 18 minut smo igrali zelo dobro, držali priključek, se borili. V zadnjih dveh minutah smo napravili nekaj napak, nasprotniki pa so se odlepili. V drugem polčasu smo nato morali spočiti Kosija, saj je dihal na škrge, Hopsi pa so to izkoristili in ušli na 20 točk razlike. Če se vrnem na september, sem na treningih imel Rizmana, Urbana Bukoviča in Kosiča, ki so tokrat odločili tekmo.”

Boštjan Kuhar, trener Hopsov Polzela:
“Vsem igralcem čestitam za odnos in borbenost na tekmi, ki smo jo zaključili z zmago.”