Hopsi premočni za Portorožane, navdušil Čebašek

Hopsi so na srečanju 9. kola Lige Nova KBM dosegli kar 112 točk in s 30 točkami razlike ugnali ekipo Portoroža. Z novo zmago so Polzeljani na lestvici skočili na 3. mesto, Primorci pa z eno zmago ostajajo na začelju.

Liga Nova KBM, 9. krog, 5.12.
HOPSI POLZELA – Portorož 112:82 (27:19, 29:16, 28:21, 28:26)
(Čebašek 20 (14 skokov, 7 podaj), Čup 18 (9 skokov), Bukovič in Hurt po 14; M. Vuković 16, Besedič (6 skokov) in Rogelja po 15)

Polzeljani so dosegli šesto zmago v državnem prvenstvu in se prebili na tretje mesto, medtem ko Portorožani ostajajo na začelju lestvice, na dosedanjih devetih tekmah so doživeli kar osem porazov.

Obračun na Štajerskem je minil v znamenju favorizirane domače ekipe, ki je prevladovala v vseh elementih košarkarske igre. Izbranci Boštjana Kuharja so prevladovali od prve do zadnje minute, že po prvi četrtini so si priigrali prednost osmih točk, ki so jo v nadaljevanju neprestano plemenitili in zanesljivo osvojili novi točki. Tekma se je končala z rezultatom 112:82.

Vseh enajst košarkarjev s Polzele se je vpisalo med strelce. Z 20 točkami je bil najboljši strelec v domači ekipi Jakob Čebašek, 18 jih je dodal Čup. Pri gostih pa je Marko Vuković dosegel 16 točk.

V 10. kolu Hopsi gostujejo pri ekipi Helios Suns (10. december), Portorožani pa 12. decembra gostujejo v Šentjurju.

Boštjan Kuhar, trener Hopsov Polzele:
“Ekipo Portoroža smo zaradi odlične igre v napadu premagali z visoko razliko. Čestitam mojim fantom za zmago. Mislim, da imamo še veliko rezerv v obrambi in to moramo popraviti do tekme s Heliosom.

Konstantin Subotić, trener Portoroža:
“Danes so Hopsi dominirali v vseh elementih igre. Na igrišču je igrala zgolj ena ekipa. Naša obramba je bila porazna, Hopsi pa so zasluženo prišli do visoke zmage, za kar jim čestitam.