Hopsi porazili Olimpijo, Krka visoko odpravila prvaka

V soboto se je nadaljevalo 6. kolo Lige Nova KBM za prvaka. Hopsi so prišli do pomembne zmage nad Unionom Olimpijo, Krka pa je visoko odpravila aktualne državne prvaka iz Domžal. V četrtek je Rogaška ugnala Zlatorog.

Liga Nova KBM za prvaka, 6. krog, 15.4.

HOPSI POLZELA – Union Olimpija 89:85 (21:22, 29:20, 18:19, 21:24)
Čebašek 19 (5 skokov), Rogelja 16, Hodžić in Vasilić (6 skokov) po 14; Jefferson 27, Oliver (7 skokov) in Hrovat (6 skokov) po 21.

S tretjo zaporedno zmago, doseženo proti neposrednemu tekmecu, so košarkarji Hopsov Polzele odkrito napovedali kandidaturo za polfinale Lige Nova KBM. Varovanci trenerja Boštjana Kuharja so s tretjo zmago prehiteli Union Olimpijo na četrtem mestu. Za Ljubljančane je to tretji zaporedni poraz v Ligi za prvaka oziroma četrti skupno, zanje pa dobro je le, da so izgubili za manj, kot so zmagali na prvi tekmi v Stožicah (78:60).

Hopsi so zasluženo prišli do novih dveh točk, saj so bili z izjemo prve četrtine boljši tekmec, ki je znal izkoristiti svoje prednosti in slabosti tekmeca. Ta je nastopil brez enega od nosilcev igre, Nikole Jankovića (bolečine v hrbtu), skupaj pa je imel Gašper Okorn na razpolago le osem igralcev.

Njegov kolega na domači strani jih je rotiral devet, a so bili ti bistveno bolj razpoloženi in motivirani, predvsem pa so igrali kolektivno in raznovrstno. Čeprav so z delnim izidom 8:0 na začetku zadnje četrtine prišli do prednosti 76:61, v 35. minuti pa so še vedno imeli 83:65, se je tekma odločila šele v zaključku.

Gostje so se namreč dobro minuto pred koncem približali na 85:83 in imeli celo napad za izenačenje ali vodstvo, toda prvi strelec dvoboja Brandon Jefferson je izgubil žogo in s peto osebno napako končal na klopi. Na drugi strani sta Andraž Rogelja in Ivan Držić s črte prostih metov potrdila dve točki in poskrbela za veselje med približno 800 gledalci, ki so se zbrali na tribunah.

Do konca lige za prvaka so še štiri kola, v naslednjem 19. aprila bodo Hopsi gostili Krko, Union Olimpija pa Rogaško.

KRKA – Helios Suns 89:65 (24:20, 22:15, 23:14, 20:16)
Dimec 18 (8 skokov), Curry 16 (5 skokov), Kužnik 10; Bratec 18, Bolčina 13 (5 skokov), Atanacković 9 (9 skokov).

Sedemkratni državni prvaki iz Novega mesta so se s peto zmago povzpeli na vrh lestvice Lige Nova KBM za prvaka. Pred domačimi gledalci so nadigrali branilce naslova iz Domžal, ki tudi po šestem kolu ostajajo brez zmage. Krka je po številu zmag izenačena z Rogaško in ima dve zmagi prednosti pred tretje in četrtouvrščenima Zlatorogom oziroma Hopsi Polzelo.

Helios Suns ni bil dostojen tekmec, izgubil je vse četrtine, niti enkrat na tekmi ni bil v ospredju, pozitivno je le, da so imeli mladi igralci veliko priložnosti za igro. Najbolje jo je izkoristil 19-letni branilec Aljaž Bratec, ki je dosegel 18 točk (trojke 5:9).

Glede na razliko na semaforju ter v kakovosti – po treh delih igre je bilo 69:49 – je tudi domači strateg Simon Petrov na parket poslal vseh dvanajst igralcev, med njimi pa je izstopal Žiga Dimec z 18 točkami in 8 skoki.

V sedmem krogu 19. aprila bodo Novomeščani gostovali na Polzeli, Domžalčani pa v Laškem.

Lestvica Lige Nova KBM za prvaka:
Krka in Rogaška po 5-1, Zlatorog in Hopsi po 3-3, Union Olimpija 2-4, Helios Suns 0-6.