Hopsi porazili Rogaško

Šesto kolo Lige Nova KBM se je zaključilo s tekmo med Hopsi Polzela in Rogaško. Boljši so bili domači, ki so zmagali z rezultatom 84:75. Hopsi so zabeležili peto zmago v sezoni, Rogaška pa ostaja pri treh.

hopsi rogaska

Košarkarji s Polzele so pred domačimi gledalci prišli do pete zmage v tej sezoni, s katero so ohranili stik z vrhom, košarkarji iz Rogaške Slatine pa so morali še tretjič priznati premoč nasprotnikom.

V dvanajsti minuti tekme je prednost domačih znašala osem točk (25:17), a so gosti z delnim izidom 8:0 zaostanek izničili. Hopsi so se znova odlepili na pet točk prednosti, Rogaški pa je do polčasa uspelo ujeti tekmeca. Podobno je bilo tudi v tretji četrtini, ko je bila domača ekipa v prednosti, gostje pa so jim bili ves čas za petami. Polzeljani so dokončno zlomili odpor Rogaške v drugi polovici zadnje četrtine, ko so prišli do dvanajstih točk prednosti. Slatničani so še enkrat poskušali ujeti domačine, se jim približali na sedem točk razlike, nato pa popustili.

Prvi strelec tekme je bil Žan Kosič, ki je dosegel 21 točk, Jakob Čebašek je dosegel dvojni dvojčki (10 točk in 11 skokov). Pri košarkarjih Rogaške je bil najbolj učinkovit Đuranović, ki je 14 točkam dodal še devet skokov.

Hopsi bodo že v sredo gostovali pri novomeški Krki, Slatničani pa se bodo v 7. kolu Lige Nova KBM pomerili s Portorožem.

Liga Nova KBM, 6. krog, 14.11.
HOPSI POLZELA – Rogaška 84:75 (18:15, 19:21, 24:18, 23:21)
(Kosič 21, Hodžić 17, Godler in Ćup po 12; Đuranović 14 (9 skokov), Darwin 12, Šakotić 10)

Boštjan Kuhar, trener Hopsov Polzele:
“Rogaška se je pokazala kot zelo čvrsta ekipa. Kljub temu, da smo ves čas vodili, je bila tekma neodločena in zanimiva vse do konca. Upam, da so gledalci uživali v tekmi in da podobno predstavo prikažemo tudi v sredo proti Krki. Čestitke mojim igralcem za srčno igro in zmago.”

Damjan Novakovič, trener Rogaške:
“Že na začetku smo bili mentalno in fizično odsotni. V športu ne smemo iskati izgovorov, zato lahko samo čestitamo domačinom za zasluženo zmago.”