Hopsi odpravili Tajfun, Olimpija pa Podčetrtek

Po tednu premora, v katerem smo dobili slovenskega pokalnega prvaka, je znova čas za tekme v Ligi Nova KBM. Na prvi tekmi 19. kola so Hopsi v zadnji četrtini strli odpor Tajfuna. Tudi Union Olimpija je do zmage prišla po preobratu. V Podčetrtku so zmagali z 85:80. Preostale štiri tekme 19. kola bodo odigrane v soboto in nedeljo.

Liga Nova KBM, 19. krog, 24.2.
HOPSI POLZELA – Tajfun 77:75 (16:27, 22:22, 19:13, 20:13)
Čup 21 (5 skokov), Čebašek 19 (9 skokov), Kosič 12 (11 podaj); Grant 17, Vujasinović 16 (7 podaj), Spicer 13 (8 skokov).

Hopsi s Polzele so na tekmi 19. kola prišli do pomembne zmage in si praktično že zagotovili nastop v Ligi za prvaka. Tajfun bo kot vse kaže v nadaljevanju sezone nastopal v skupini za obstanek, ki bo letos še posebej napeta, saj bodo zaradi krčenja elitne lige na deset moštev v drugo ligo izpadle tri ekipe.

Gostje iz Šentjurja so imeli v 19. minuti 18 točk prednosti (47:29), sredi tretje četrtine so vodili s 60:50, sredi zadnje pa 70:62. Vseeno niso prišli do zmage, saj so gostitelji v zadnjih minutah stisnili v obrambi ter z borbeno igro prišli do preobrata. V 37. minuti so izenačili na 70:70, povedli s 74:71, ključna pa je bila prestrežena žoga Alena Hodžića v zadnjih sekundah, ko bi lahko gostje izsilili podaljšek ali celo zmago.

Najboljši tekme je bil Dejan Čup z 21 točkami, z dvojnim dvojčkom (12 točk in 11 podaj) se je izkazal Žan Kosič. Pri gostih je Grant dosegel 17 točk.

Šentjurčani bodo prihodnji teden odigrali dve tekmi – 1. marca zaostalo srečanja z Unionom Olimpijo ter 6. marca s Termami Olimia, Polzeljani bodo znova stopili na parket 3. marca v gosteh pri Portorožu.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Boštjan Kuhar, trener Hopsov Polzele:
“Košarkarji Tajfuna so nas v prvem polčasu presenetili z domiselno igro. Enostavno nismo bili kos njihovim preciznim metom. Kljub zaostanku 18 točk smo se v drugem polčasu pobrali, spremenili nekaj taktičnih zamisli v obrambi ter tekmo obrnili v našo korist. Čestitam svojim fantom za zmago in uvrstitev v Ligo za prvaka. Ekipi Tajfuna pa želim čim boljše predstave v Ligi za obstanek.

Jurica Golemac, trener Tajfuna:
“Čestitam fantom za odlično tekmo. Zahvaljujem se našim navijačem, ki so nas spodbujali celotno tekmo.”

Terme Olimia Podčetrtek – UNION OLIMPIJA 80:85 (23:31, 24:11, 20:20, 13:23)
Gibbs 23, Štruc, Strnad in Cerkovnik (9 skokov) po 11; Jefferson 20, Janković in Pelko po 17.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Andrej Žakelj, trener Term Olimia Podčetrtka:
“Čestitam svojim igralcem za pristop. Začeli smo nekoliko premehko, nato pa smo se pobrali in igrali kot smo se dogovorili. V zadnjih petih minutah smo storili nekaj napak, kar so košarkarji Uniona Olimpije izkoristili.