Hopsi korak do senzacije, Primorci so se rešili

Rubrika: Pokal Spar

V torek je bila na sporedu povratna tekma četrtfinala Pokala Spar med Hopsi Polzelo in Sixt Primorsko. Hopsi so na drugi tekmi zmagali s 75:69, a kljub temu v polfinale napreduje ekipa Sixt Primorske. V četrtek bosta na sporedu še tekmi Krka – Zlatorog Laško in Rogaška – Šenčur Gorenjska gradbena družba.

Pokal Spar, četrtfinale, 2. tekma, 16.1.
HOPSI POLZELA – Sixt Primorska 75:69 (15:14, 20:25, 21:19, 19:11) [67:79]
Čup 20 (7 skokov), Godler 17 (6 skokov), Vasilić 15 (8 skokov); Čakarun 15 (6 skokov), Rebec 12, Zupan 11.

Povratno srečanje četrtfinala Pokala Spar so s prednostjo 12 točk začeli košarkarji Sixt Primorske. Hopsi so se na domačem terenu sicer dosegli zmago s 75:69, a kljub današnjemu uspehu, v polfinale tekmovanja prvič v zgodovini napreduje ekipa Sixt Primorske, ki je v skupnem seštevku zmagala z razliko šestih točk.

Obračun na Polzeli je postregel z zelo izenačeno igro obeh ekip, ki je bila odločena šele v zadnjih petih minutah srečanja. Slabe tri minute do konca tekme je po trojki Uroša Godlerja prednost Hopsov prvič na tekmi znašala devet točk. Popoln preobrat in skupno zmago košarkarjev iz Polzele pa sta s košema v zadnji minuti preprečila Marjan Čakarun in Nebojša Joksimovič. Primorci so se tako zahvaljujoč prednosti s prve tekme pridružili Petrol Olimpiji v polfinalu Pokala Spar.

Dejan Čup je bil z 20 točkami in sedmimi skoki prvi strelec tekme. Za Sixt Primorsko je Marjan Čakarun dosegel 15 točk in 6 skokov.

V četrtek ob 19.00 bosta na sporedu še preostali povratni tekmi četrtfinala Pokala Spar. Krka bo proti Zlatorogu branila 14 točk prednosti, Rogaška bo gostila Šenčur (spletni prenos te tekme bo na kzs.si).

Boštjan Kuhar, trener Hopsov Polzele:
“Prišli smo do pomembne zmage, ki bo vplivala na našo samozavest. Kljub odsotnosti dveh članov prve peterke, smo se dobro upirali vodilni ekipi državnega prvenstva in s tem zadovoljili domače navijače.”

Jurica Golemac, trener Sixt Primorske:
“Ekipi Polzele čestitam za zmago, mojim košarkarjem pa za uvrstitev na zaključni turnir Pokala Spar. To je bil naš glavni cilj. Ob takšnem razporedu svojim igralcem, ki so se držali dogovorjenega, nimam kaj zameriti.”