Hopsi in Elektra zanesljivo do prvih zmag v kvalifikacijah

V soboto so se začele kvalifikacije za mesti v prihodnji sezoni Lige Telemach. Prvoligaša te sezone, zasedbi Hopsov in Elektre sta prvo srečanje z drugoligaškima moštvoma opravili z odliko. Polzelani so bili s 109:82 boljši od Vzajemcev Lastovke, Šoštanjčani pa od Term Olimia Podčetrtka s 93:76.

hopsifoto: KZS / Jan Rizman

LIGA TELEMACH, KVALIFIKACIJE ZA MESTI V PRIHODNJI SEZONI, 1. KOLO

Sobota, 9. maja:

HOPSI POLZELA – Vzajemci Lastovka 109:82 (36:19, 29:27, 22:15, 23:21) /1:0/
(Atanacković 30, Rizman 23 (9 podaj); Marolt 23, Pušič 19)

Košarkarji Hopsov so zanesljivo naredili prvi korak v boju za obstanek v Ligi Telemach. V mini ligi za obstanek so v prvem krogu premagali tretjeuvrščeno ekipo 2. SKL, Vzajemce Lastovko, ki se drugo sezono zaporedoma poteguje za vstop med slovensko košarkarsko elito.

V ligi za obstanek nastopajo štiri moštva (še Elektra in Terme Olimia), ki bodo do konca maja odigrala štiri kola. Prvouvrščeni bosta naslednjo sezono nastopali v Ligi Telemach, zadnji dve pa čaka igranje v 2. SKL.

Uvodno preizkušnjo so Polzeljani opravili z odliko. Dobili so vse štiri četrtine, zmagovalca pa so več ali manj odločili že po prvih desetih minutah, v katerih so si priigrali 16 točk prednosti (35:19). V izjemni strelski predstavi so pri Hopsih (trojke 11:17) izstopali Simo Atanacković (30 točk, met iz igre 11:12), Jan Rizman (23 točk, 9 podaj) in Marko Vuković (22 točk, trojke 4:6). Na drugi strani sta največ točk dosegla Luka Marolt (23) in Dragan Pušič (19).

V naslednjem kolu (16. 5.) bodo Hopsi gostovali v Podčetrtku pri Termah Olimia, Lastovka pa bo v Domžalah gostila Elektro.

Vladimir Rizman, trener Hopsov Polzele:
“Izkoristili smo svoje prednosti pod košem, obenem pa imeli
soliden met z razdalje. Upoštevali smo dogovore in od začetka igrali po najboljših močeh. Videlo se je, da nismo najbolje trenirali, saj je bilo v igri kar nekaj padcev, a vseeno smo zasluženo zmagali. Čestitke Vzajemcem Lastovki za športno in korektno igro. Mi smo prvo stopničko sedaj dosegli, še tri pa so pred nami. Imamo teden dni časa, da do konca saniramo manjše poškodbe in se ustrezno pripavimo na naslednjega nasprotnika. Zahvalil bi se rad še vsem tistim navijačem, ki so nas prišli vzpodbujati na tekmo.

Dejan Gašparin, trener Vzajemcev Lastovke:
“Domačini so bili tokrat enostavno boljši. Telesna premoč se je poznala v vseh košarkarskih elementih. Problem pa je zagotovo to, da smo odigrali premehko in da nismo bili niti blizu naše prave igre tako v obrambi, kot v napadu. Ta tekma je za v pozabo, osredotočiti se moramo na naslednjega nasprotnika.”

ELEKTRA ŠOŠTANJ – Terme Olimpia Podčetrtek 93 : 76 (18:15, 19:17, 35:15, 21:29) /1:0/
(Cohn 30, Brčina 11 (7 skokov); Remus 16, Štruc 14)

Enako kot Hopsi s Polzele so tudi košarkarji Elektre unovčili prvoligaške izkušnje in prednost domače dvorane ter se v mini ligi za obstanek prebili do prve zmage. Do ohranitve statusa v Ligi Telemach jih ločijo še tri kola.

Košarkarji Term Olimia so kljub visokemu porazu pokazali, da niso slučajno osvojili drugega mesta v 2. SKL. Do odmora so bili varovanci nekdanjega selektorja moške in ženske reprezentance Borisa Zrinskega, ki je ravno na dan tekme praznoval 60 let, povsem enakovreden tekmec. V tretji četrtini je nato sledil hud padec v njihovi igri in Elektra je z delnim izidom 35:15 prišla do neulovljive prednosti.

Skoraj tretjino točk Elektre je dosegel Travis Cohn (30 točk, met iz igre 13:20, indeks 30), pri Termah Olimia pa je bil s 16 točkami najboljši Aljoša Remus.

V naslednjem kolu (16. 5.) bo Elektra gostovala v Domžalah pri Vzajemcih Lastovki, Terme Olimia pa bodo v Podčetrtku gostili Hopse.

Boštjan Kuhar, trener Elektre Šoštanja:
“V prvi četrtini se je videlo, da so fantje proti ekipi Term Olimia zaigrali z določenim spoštovanjem. Ko so se sprostili, smo hitro povedli za 20 točk, nato pa zaigrali podcenjevalno. To se nam je v zadnji četrtini maščevalo, saj so nasprotniki znižali zaostanek. Upam, da bodo naši košarkarji na naslednji tekmi zaigrali z drugačnim odnosom ter da ne bomo doživeli presenečenja.”

Boris Zrinski, trener Term Olimie Podčetrtka:
“Zadovoljni smo lahko predvsem s prikazanim v prvem polčasu. V nadaljevanju je potek igre preobrnil Američan Cohn. Ta je po vzoru prejšnjih tekem tudi tokrat zadel nekaj neverjetnih metov in nas razrešetal. Poznalo se je tudi, da je Elektra znova v polni postavi, tako da je na koncu zasluženo slavila visoko zmago.”