Hopsi do zmage na krilih Čebaška

V Ligi Nova KBM potekajo tekme tretjega kola. Na Polzeli sta se pomerili ekipi Hopsov in Term Olimia Podčetrtek. Zmagali so domači, ki so bili boljši z rezultatom 76:62. Najboljši strelec tekme je bil Jakob Čebašek s 26 točkami.

Košarkarji Polzele so v prejšnjem kolu doma izgubili proti Unionu Olimpiji, a so imeli ob izidu 78:80 tudi možnosti za zmago. Danes so gostili zasedbo iz Podčetrtka, ki je imela pred tekmo enak točkovni izkupiček, danes pa je bila enakovredna le v prvi četrtini.

Tako kot na prejšnji tekmi so imeli Hopsi tudi tokrat zelo razpoloženega moža. Jakob Čebašek je proti Olimpiji končal z 22 točkami, danes je dosegel še štiri več, z devetimi skoki pa je bil prvi igralec tekme zelo blizu dvojnemu dvojčku.

Obračun ekip s Polzele in iz Podčetrtka je bil izenačen le v prvi četrtini. Ta se je končala z 20:16, potem pa je domača ekipa stopila na plin. Pri izidu 38:21 je bilo že jasno, da bodo gostje težko prišli do preobrata, polčas so domači dobili za 12 (41:29).

Podobno je bilo nadaljevanje. Le še enkrat, pri znižanju na 51:47 nekaj minut pred koncem tretjega dela, je bilo videti, da bodo gostje morda poskrbeli za bolj enakovredno tekmo. Toda odgovor domačih je bil hiter, še pred koncem tega dela so razliko spet povišali na več kot deset (61:48), v zadnji četrtini pa ni bilo več dvomov, kdo je boljši. Hopsi so povečevali razliko in na koncu zmagali zanesljivo in brez težav.

Ob razpoloženem Čebašku sta pri zmagovalcih po 14 točk dosegla Dejan Ćup in Žan Kosič, pri poraženi ekipi je Jure Štruc dosegel 14 točk, eno manj pa Anže Cerkovnik.

V naslednjem kolu bodo Hopsi 31. oktobra gostovali pri LTH Castingsu, ekipa Terme Olimia Podčetrtek pa bodo 2. novembra gostovala pri Portorožanih.

Liga Nova KBM, 3. krog, 21.10.
HOPSI POLZELA – TO Podčetrtek 76:62 (20:16, 21:16, 20:16, 15:14)
(Čebašek 26 (9 skokov), Kosič (8 podaj) in Ćup (7 skokov) po 14; Štruc 14, Cerkovnik 13 (10 skokov))

Boštjan Kuhar, trener Hopsov Polzele:
“Igro in rezultat smo nadzirali celo srečanje. Škoda je, da so se znova ponovile napake, ki jih smo jih delali že v prejšnjih tekmah. Ko povedemo z dvomestno razliko, tekmecu dopustimo, da se nam približa ali celo ujame. To kaže, da bo potrebno določene stvari popraviti in nadgraditi, da bomo v naslednjih tekmah še boljši.”

Boris Zrinski, trener Term Olimia Podčetrtka:
“Čestitam domačinom za zanesljivo zmago. Dobili smo svojo priložnost, ko so Hopsi zaigrali z nižjo peterko. Kljub temu, da smo dobili skok, smo izgubili kar 27 žog. Na takšen način tekme ne moreš dobiti, zato je zmaga domačinov povsem zaslužena.”