Hopsi “demolirali” Laščane, Rogaški derbi, Primorcem točki na Gorenjskem

V soboto se je 10. kolo zaključilo s tremi tekmami ob istem času. V Laškem so bili Hopsi močno boljši od domačinov, Šentjur ni bil kos popolni Rogaški, favorizirana Sixt Primorska pa je odnesla polni plen iz Šenčurja. V prvi tekmi 10. kola Lige Nova KBM je v četrtek Krka, na gostovanju pri Petrol Olimpiji, premagala domačo zasedbo, v petek je Helios Suns v gosteh premagal Ilirijo.

Liga Nova KBM, 10. krog, 22.12.
Zlatorog Laško – HOPSI POLZELA  57:101 (20:29, 16:20, 12:28, 9:24)
Barič (7 asistenc) 15, Rojc 10; Atanacković (5 asistenc), Burgett (8 skokov) in Jack (9 skokov) 18

Hopsi se na Polzelo vračajo z dvema točkama. Na lokalnem obračunu v Laškem so prepričljivo premagali Zlatorog in se mu tako oddolžili za poraz v podaljšku v prvem krogu sredi oktobra. Za Polzelane je to tretja zaporedna zmaga in šesta v ligi Nova KBM, Laščani pa so izgubili četrtič v nizu in zdrsnili na 4-6. Glede na to, da je domači strateg Chris Thomas zaradi težav s poškodbami večino tekme odigral z zgolj sedmimi igralci, ki so le s težavo sledili ritmu gostov in na koncu zaostali v vseh statističnih elementih, najvišji poraz Laščanov v tej sezoni ni nepričakovan. Domači so že v prvi četrtini zaostali v skoku s 3:13, ob odmoru je bilo razmerje 12:24, na koncu pa 21:43. Temu primerno se je gibala tudi razlika na semaforju, ki je najvišjo vrednost dosegla v zadnji minuti pri 54:101.

Pri gostih so trije igralci dosegli po 18 točk, Austin James Burgett (8 skokov), Simo Atanacković (5 podaj) in Donovon Matthew Jack (9 skokov), pri domačih pa je 15 točk zbral Nejc Barič (7 podaj).

Za Zlatorog je bila to druga v nizu štirih domačih preizkušenj, naslednja jih čaka 29. decembra proti Šentjurju, Hopsi pa bo 30. decembra pred televizijskimi kamerami gostili državne prvake iz Ljubljane.

Šenčur GGD – SIXT PRIMORSKA  77:89  (22:30, 15:15, 26:24, 14:20)
Popadič 14, Pavić in Murić (9 skokov) 12; Šiško (7 asistenc) 26, Marinković (12 skokov) 23, Vončina (5 skokov) 10

Košarkarji Sixt Primorske nadaljujejo zmagoviti niz v Ligi Nova KBM. V Šenčurju so zabeležili šesto zaporedno zmago, ki jih ob dveh porazih ohranja na vrhu razpredelnice. Gorenjci so ob tekmi manj pri izkupičku 4-5. Koprčani so kljub temu, da so imeli v prvem polčasu že trinajst točk prednosti, do zmage prišli šele v zadnjih petih minutah. Šenčur se je namreč zgledno boril in bil v 35. minuti le dva koša v zaostanku (71:75). A sledile so štiri točke Marka Jagodića Kuridže, koš Žana Marka Šiška in gostje so imeli minuto in pol kasneje znova dvomestno prednost, ki je do konca tekme niso izpustili iz rok. Prvo ime tekme je bil Žan Mark Šiško, ki je zbral 26 točk (trojke 4:6, 7 asistenc, 3 skoke) in s statističnim indeksom 34 drugič zaporedoma postal MVP kroga. Triindvajset točk in dvanajst skokov je prispeval Ivan Marinković, pri domačih pa je imelo pet igralcev dvomestno število točk, največ med njimi Marko Popadić (14).

Za Šenčur je bila to druga od štirih zaporednih tekem pred domačo publiko (29. decembra bo gostil Ilirijo, 2. januarja pa Krko), Sixt Primorska pa bo 29. decembra gostila zasedbo Rogaške.

ROGAŠKA – Šentjur 88:74 (27:16, 20:15, 26:16, 15:27)
Bilić (6 skokov) 23, Davis (5 asistenc) 19, Vašl 18; Pešić 21, Konjević (12 skokov) 15, Ahmedović (6 skokov) 10

Košarkarji Rogaške so prekinili niz petih porazov. Prvič po 3. novembru so se v Ligi Nova KBM veselili zmage; v lokalnem obračunu so bili boljši od Šentjurja z 88:74. Za Slatinčane je to peta zmaga v sezoni za 50-odstotni izkupiček, Šentjurčani pa so izgubili tretjič zapored in so po desetih krogih pri 4-6. Rogaška je do druge zmage v sezoni proti Šentjurju prišla zelo prepričljivo. Že v prvem polčasu je pred 850 gledalci pokazala, kdo je gospodar na parketu, v nadaljevanju pa je to le še potrdila in po tridesetih minutah igre vodila s 73:47. Gostje so zadihali šele v zadnji četrtini, ko so domači malce popustili, tako da je Šentjur dobil ta del igre s 27:15 in vsaj delno omilil poraz.

Pri gostiteljih, ki so sicer izgubili skok 25:42, a zadeli dvanajst trojk in imeli 66-odstotni met za dve točki, so bili ključni igralci Siniša Bilić s 23 točkami (met 9:12, 6 skokov), Rashun Jarell Davis z 19 točkami (trojke 4:6, 5 podaj) in Miha Vašl (18 točk). Za Šentjur je prvi strelec lige Nova KBM Davor Konjević zbral 15 točk (povprečje 21,5), 21 pa jih je dodal Miloš Pešić.

Za Šentjur je bilo to drugo v nizu štirih gostovanj – naslednje je 29. decembra v Laškem, Rogaško pa v 11. kolu čaka pot v Koper, k Sixt Primorski.