Hodžić potopil Primorce, Šenčur boljši od Šentjurja, Helios pa od termalcev

S štirimi sobotnimi obračuni se je nadaljevalo 5. kolo Lige Nova KBM. V uvodnem dvoboju so v gosteh slavili Hopsi s Polzele, nato so do zmage prišli še Šenčurjani. Ob osmih sta sledila še dva obračuna, na katerih sta se dveh točk veselili moštvi Helios Suns in LTH Castingsa.

Pavic Smiljan

Liga Nova KBM, 5. krog, 5.11.
Sixt Primorska – HOPSI POLZELA 76:86 (12:19, 23:16, 13:26, 28:25)
(Sanadze 33, Franklin 21; Hodžić 26, Čebašek 16 (8 skokov), Čup 15 (8 skokov))

Košarkarji Hopsov Polzele so zabeležili četrto zmago v ligi Nova KBM, s katero ostajajo med vodilnimi ekipami lige. V gosteh so mero vzeli igralcem Sixt Primorske, ki so doživeli drugi poraz v sezoni.

Polzeljani so začeli odlično, z vodstvom 6:0. Po treh minutah igre so vodili že 10:2, Primorska je nato prišla bližje tekmecem, ki so 1:33 minute pred koncem prve četrtine povedli za 10 točk (19:9), Duda Sanadze pa je s trojko poskrbel za -7 domačinov po prvih desetih minutah. Prva polovica druge četrtine se je še odvijala po notah gostov, nato pa so domačini stopili na plin in se slabi dve minuti pred koncem prvega polčasa igralcem iz Savinjske doline približali le na točko razlike, 40 sekund pred zvokom sirene za veliki odmor so prvič na tekmi izid izenačili, 35:35 pa je bil izid po dveh četrtinah.

Hopsi so drugi polčas odprli s 7:0, a so se Primorci hitro vrnili v igro. Približali so se na 41:44, Polzeljani so odgovorili z delnim izidom 9:0, s 13 točkami prednosti pa začeli zadnjo četrtino. Domačini so skušali čim prej ujeti nasprotnike, z dvema trojkama po vrsti sredi zadnje četrtine so se približali na 60:68, z enako mero pa so odgovorili tudi Savinjčani. Ko je še eno trojko 1:45 minute pred koncem tekme zadel Alen Hodžić, je semafor kazal +14 za Hopse, tekma pa je bila odločena.

V domači ekipi je blestel Sanadze s 33 točkami, od tega je zadel kar osem trojk, zbral je še pet skokov. Na drugi strani je Hodžić dal 26 točk.

V šestem kolu je v Luciji na sporedu primorski derbi med Portorožem in Sixt Primorsko (12. 11.), Hopsi pa bodo dva dneva kasneje gostili zasedbo Rogaške.

ŠENČUR GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA – Tajfun 87:82 (18:20, 23:19, 28:20, 18:23)
(Deray (8 podaj), Pavić (9 skokov) in Pajič (10 skokov) po 14; Miković 21, Sarajlija 20)

Po dveh zaporednih porazih so se košarkarji Šenčurja Gorenjske gradbene družbe vrnili na zmagovalno pot. Doma so premagali Tajfun, državnega prvaka 2015, ki tudi po petih tekmah nove sezone ostaja brez zmage.

Obe ekipi sta v prvi četrtini največ vodili za štiri točke, Šenčur v drugi nato tudi za sedem. Na +10 je domači klub pobegnil 26 sekund pred koncem tretje četrtine, ko je semafor kazal 69:59. Nejc Martinčič je hitro na začetku zadnje četrtine prednost še povišal, a se Šentjurčani niso predali. Šest minut in pol pred koncem tekme so se približali na štiri točke zaostanka, slabe štiri pa na tri. Martinčič je svojo ekipo v 39. minuti popeljal do + 6, a se je Tajfun še enkrat vrnil v igro (79:81). Končnica je pripadla domačinom – Tajfun se je štiri sekund pred koncem približal na 82:83 – ki so bili natančni izza črte prostih metov.

Obe ekipi v šestem kolu čakata zahtevni preizkušnji; Tajfun bo 9. novembra gostil Krko, Šenčur pa dva dni kasneje Union Olimpijo.

Terme Olimia Podčetrtek – HELIOS SUNS 68:75 (12:21, 22:13, 17:27, 17:14)
(Janc (6 podaj) 17, Štruc 14, Cerkovnik 12 (10 skokov); Remekun (6 skokov) in Kyzlink 16, Atanacković 14)

Košarkarji Helios Suns so prekinili niz treh porazov v dveh različnih tekmovanjih. Po dveh neuspehih v ligi prvakov ter v prejšnjem krogu lige Nova KBM so v Podčetrteku premagali novinca v prvoligaški druščini. Za Terme Olimia je to četrta zaporedna ničla.

Helios je takoj prevzel pobudo, v 11. minuti je vodil za 11 točk, vendar popustil in Podčetrtčani so se približali na štiri točke (21:25), v 16. pa izid poravnali. Takšen je bil tudi izid ob velikem odmoru.

Domači so tekmece presenetili z odličnim začetkom drugega polčasa, delnim izidom 7:0 in vodstvom 43:36 v 33. minuti. Z enako mero so odgovorili gosti, le da z delnim izidom 8:0. Do konca četrtine so Suns stvari spet postavili na svoje mesto, zadnjih 10 minut so začeli s prednostjo 10 točk. Hitro so izbranci Jakše Vulića prišli še do nekaj višje prednosti, ki so jo do konca zadržali brez večjih težav.

V šestem kolu 12. novembra bodo Podčetrtčani gostovali v Laškem, Domžalčane pa doma čaka obračun z zadnjeuvrščenim LTH Castings.