Heliosu slovenski derbi v srednjeevropski ligi

Rubrika: Evropske lige

Primorci so v lovu na finalni turnir Pokala Sixt Alpe Adria izgubili prvi četrtfinalni boj z Domžalčani. Helios Suns je bil v OS Koper boljši z 71:56. To je bila šele prva zmaga aktualnih državnih prvakov nad tigri v tej sezoni. Prvi strelec oranžno-modrih je bil znova Troy Franklin s 16 točkami, 13 jih je dodal Duda Sanadze.

helios01

Že pred začetkom tekme je bilo jasno, da sta obe ekipi močno motivirani, saj je na kocki uvrstitev med najboljše štiri ekipe tega srednjeevropskega tekmovanja. Prvo četrtino so bolje začeli košarkarji Helios Suns, a se Koprčani, pri katerih je še vedno svež spomin na boleč poraz v dvoboju Lige NKBM proti novomeški Krki, v katerem so klonili po podaljšku, niso pustili nadigrati. Kljub temu si je tekmec do konca prvega dela priigral prednost petih točk (21:16).

Tudi v drugem delu prvega polčasa izbranci Aleksandra Sekulića niso uspeli nadoknaditi zaostanka, ki so si ga priigrali v prvi četrtini in so tako na glavni odmor odšli z osmimi točkami zaostanka (29:37).

V začetku drugega polčasa so gostje le še stopili na plin in brez težav izkoriščali napake primorskih košarkarjev ter pred zadnjo četrtino prednost povečali na +14 (60:46). Le ta do konca tekme žal ni skopnela. Poraz na srečo še nič ne pomeni, saj iz četrtfinala napreduje ekipa, ki je boljša na dveh medsebojnih tekmah, na katerih bo odločila razlika med danimi in prejetimi točkami. Povratni obračun bo na sporedu prvi teden v februarju.

Koprčane čaka v prihodnjem tednu še ena povratna tekma, in sicer druga tekma 5. kroga Pokala Spar, v kateri se bodo pomerili s škofjeloškim LTH Castingsom. Na prvi tekmi so Škofjeločane premagali kar s 97:68.

Liga Sixt Alpe Adria, četrtfinale, 1. tekma, 22.1.
Sixt Primorska – HELIOS SUNS 56:71 (16:21, 13:16, 17:23, 10:11)
Sixt Primorska: Radulović 8, Ožegovič, Sanadze 13, Zadnik, Petrovič 2, Kosi 2, Zupan 3, Glas, Franklin 16, Čapin 5, Morina 3, Gajić 4.
Helios Suns: Jones 2, Močnik 16, Kyzlink 2, Oman, Bratec 8, Curry, Vesel 3, Gorjanc, Remekun 22, Klavžar, Atanacković 14, Bolčina 4.