Heliosovi kadeti povozili konkurenco in osvojili naslov

Po lanskem drugem mestu z večino košarkarjev te generacije v DP U17, Helios Domžale tokrat na domačem parketu slavi naslov državnega prvaka. Na odločilni tekmi so izbranci Dejana Čikića s 100:54 ugnali Triglava, tretje mesto pa je po zmagi nad Unionom Olimpijo osvojila Elektra (78:68).

FINALNI TURNIR DP ZA FANTE U17, Domžale (Hala komunalnega centra), 9.-12. april 2015

Finale, 12. april:
HELIOS DOMŽALE A – Triglav 100:54 (27:11, 19:22, 21:14, 33:7)
(Ožegovič 24, Bratec in Klavžar po 17; Ravnik 14, Žepič 13)

Za 3. mesto:
ELEKTRA – Union Olimpija 78:68 (25:18, 22:13, 18:8, 13:29)
(Omladič 23, Stropnik 19; Jurček 20, Tovilović 11)

Najkoristnejši igralec finalnega turnirja: Gaber Ožegovič (Helios Domžale A)

Najboljša peterka: Žiga Jurček (Union Olimpija), Domen Omladić (Elektra), Žiga Žepič (Triglav), Aljaž Bratec in Nejc Klavžar (oba Helios Domžale A).

Dejan Čikić, trener Heliosa:
“Vsakič, ko si na vrhu, se dobro počutiš, a najbolj pomembno je, da so si fantje to zaslužili, saj so za to porabili ogromno trdega dela in se odrekli marsičemu. Prav je, da proslavijo in, da so zadovoljni po takem uspehu. Čestital bi ekipi Triglava, ki je osvojila sedmo mesto po drugem delu, a je z novim sistemom dobila možnost za nastop na finalnem turnirju in si izborila finale. Tekma je bila po naših pričakovanjih, želeli smo unovčiti našo telesno premoč, ki smo jo kazali s pritiskom po celem igrišču, na račun tega smo prišli do nekaj lahkih košev, se sprostili, zadeli par košev z razdalje in razlika je le rasla.”

Mitja Šteblaj, trener Triglava:
“Celo sezono smo dobro trenirali, imeli tudi nekaj težav s poškodbami ter boleznimi, a smo se na koncu sestavili in na finalni turnir odšli maksimalno osredotočeni. Na prvi tekmi smo premagali Krko, kar nam je dalo dodatnih moči, druga tekma z Elektro pa nam jih je pobrala, saj smo rotirali le sedem igralcev in nato v finalu nismo uspeli parirati Heliosu. Kljub temu vse čestitke fantom za drugo mesto ter Domžalčanom za naslov prvaka.”

Dušan Maličević, trener Elektre:
“Ko so mi avgusta ponudili treniranje te ekipe, sem bil ponosen. Dobro smo začeli, spremljala nas je uprava, ki nam je dala dobre pogoje, nenazadnje smo bili tudi v Beogradu pet dni, kjer se je ustvarila prepotrebna kemija za to starostno skupino in, kjer smo igrali težke tekme, po katerih so fantje jokali. Dejal sem jim, naj ne jočejo, saj bodo gostovanja pri Slovanu ali Unionu Olimpiji še hujša. V nadaljevanju sezone smo se soočali s težavami, a smo jih skupaj prebrodili, kljub temu, da v drugem delu nismo dosegli niti zmage, saj smo ostali brez štirih igralcev. Ko je bilo najpomembneje, so fantje stopili skupaj in mislim, da je k uspehu, kar to 3. mesto je, prevladal ta ekipni duh.”

Žiga Mravljak, trener Uniona Olimpije:
“Generalno gledano je bila sezona za nas zelo naporna, saj smo si zadali širok načrt dela, v katerem smo zajeli tri lige – U17, U19 in 3. SKL za člane. Morda se je to na koncu poznalo pri fantih, saj so že utrujeni, sploh visoki košarkarji, ki potrebujejo več časa za regeneracijo, kar se pozna na igrišču. Vseeno je bila sezona dobra, fantje so napredovali, nas pa v prihodnje čaka še veliko trdega dela, saj želimo te igralce pripeljat na višjo raven. Na finalnem turnirju smo dali vse od sebe, na koncu pa je to zadostovalo za 4. mesto, ki je za to ekipo lep uspeh. Zahvaljujem se klubskemu vodstvu za podporo in pogoje, ki nam jih omogočajo, prav tako pa pomočnikom, Borutu Fijavžu in Andreju Podvršniku ter vodji mladinskega pogona Gašperju Potočniku, ki so celo sezono trdo delali ter pomagali na treningih in tekmah.”