Helios zmagal, navdušil pa Čeh

Po slabih treh tednih treningov so Helios Suns odigrali prvo tekmo v letošnjem pripravljalnem obdobju. Na domačem paketu so gostili italijansko drugoligaško zasedbo iz Trsta in jo premagali s 85:77. Največ točk v domžalski zasedbi je dosegel Simo Atanacković (16).

2808_helios

Vodili že 61:34

Izbranci Jakše Vulića so na začetku tekme prikazali odlično pripravljenost. Vrhunsko igro iz prvega polčasa so prenesli tudi na začetek drugega in v 24. minuti vodili z 61:34. V nadaljevanju je nivo igre Heliosa nekoliko padel, a zanesljiva zmaga ni bila vprašljiva.

Razigrani Čeh

Poleg Atanackovića se je izkazal tudi 23-letni Čeh Tomas Kyzlink. V minuli sezoni je igral v 2. italijanski ligi, zdaj pa se bori za mesto v dresu slovenskega državnega prvaka.

Naslednja tekma Helios Suns čaka v petek, 2. septembra, ko se bo doma pomeril z nemškim Mitteldeutscher Weissenfelsom.