Helios v zadnji četrtini opravil s Primorci

Rubrika: Evropske lige

Domžalski košarkarji so na drugi četrtfinalni tekmi Pokala Sixt Alpe Adria še drugič premagali Sixt Primorsko in se s tem uvrstili v polfinale tega srednjeevropskega tekmovanja (61:50).

bolcina_00

Tomaž Bolčina je bil tisti, ki je Helios Suns v uvodu druge četrtfinalne tekme Pokala Sixt Alpe Adria popeljal v vodstvo z 2:0. Košarkarji Sixta Primorske so prestavili v višjo prestavo ter z dobrim metom izza črte 6,75 m sredi prve četrtine svojo prednost povišali na +8 (16:8). Že v uvodnih desetih minutah je trener Dejan Čikić dal priložnost mladim domžalskim košarkarjem – na igrišče sta stopila Aljaž Bratec ter Nejc Klavžar, ki je dosegel tudi prvo točko za Helios Suns v drugi četrtini (13:18). Ob glasnem spodbujanju s polnih tribun so domači košarkarji s serijo 8:0 rezultat v začetku druge četrtine rezultat izenačili (18:18). Ob slabem metu za tri točke (1:9) ter nenatančnosti s črte prostih metov (4:12) je bil izid ob odhodu na glavni odmor nizek, a še vedno ugoden za Domžalčane (23:25).

Do najvišje prednosti na dvoboju dotedaj (+4) so košarkarji Helios Suns prišli sredi tretjega dela tekme (34:30), pred zadnjo četrtino pa so znova dopustili tekmecu, da preide v vodstvo (40:39). Izenačenim uvodnim minutam zadnjega dela tekme je sledilo odličnih nekaj minut, saj so s štirimi zaporednimi trojkami – eno je prispeval Marcel Jones, tri pa Tomaš Kyzlink – Domžalčani tekmo obrnili v svoj prid ter povedli (59:48), z odlično igro pa so nadaljevali vse do zadnjih 40 sekund tekme, v njem pa so gostitelji dosegli kar 11 točk (61:48). Z zmago s 61:50 je Helios Suns potrdil mesto med najboljšimi štirimi moštvi v Pokalu Sixt Alpe Adria.

Dejan Čikić, trener Helios Suns:

“Glede na to, da je to že druga medsebojna tekma proti Sixtu Primorski, je bila priprava na tekmo v tem norem ritmu morda nekoliko lažja. Ne glede na to vedno znova ponavljam, da Dejan Jakara pri taktični pripravi na tekme opravlja vrhunski posel in je kot moja desna roka ogromna pomoč fantom na igrišču. Želel bi čestitati fantom in pohvaliti odlično atmosfero v dvorani in ob tej priložnosti vse navijače v soboto vabim na naslednjo tekmo proti isti ekipi.”

Pokal Sixt Alpe Adria, četrtfinale, 2. tekma, 6.2.
HELIOS SUNS – Sixt Primorska 61:50 (12: 18, 11:7, 16:15, 22:10) [71:56]
Helios Suns: Jones 16 (5 skokov), Močnik 3 (8 podaj), Kyzlink 9, Oman, Bratec 5, Vesel 4, Gorjanc, Remekun, Klavžar 1, Atanacković 9 (9 skokov), Bolčina 12 (11 skokov).
Sixt Primorska: Radulovič 9, Ožegovič, Sanadze, Zadnik, Petrovič 3 (6 skokov), Kosi, Zupan 6, Lisica, Glas 1, Ćapin 5 (5 podaj), Morina 8, Gajić 18 (8 skokov).