Helios v ligo za obstanek z vzpodbudno popotnico

Košarkarji Zlatoroga in Heliosa so odigrali svojo zadnjo tekmo v prvem delu Lige Telemach. Zaradi zasedenosti dvorane Tri lilije je bila ta na sporedu že v ponedeljek. Zmage s 77:73 so se na koncu razveselili Domžalčani, ki bodo tako v ligi za razvrstitev eno izmed prvih dveh mest lovili z dobro popotnico – petimi zaporednimi zmagami.

Preostale tekme 22. kola bodo sledile v sredo. Aktualni prvaki iz Novega mesta bodo tedaj gostovali pri Hopsih, Šenčurjani pa pričakujejo Elektro. Gorenjcem preboj v najboljšo peterico in s tem pot v ligo za prvaka prinaša le zmaga proti Elektri ob porazu Krke. Na preostalih tekmah se bo Tajfun pomeril z Grosbasketom, Rogaška pa se bo odpravila na gostovanje na Obalo k Portorožu.

Liga Telemach, 22. kolo

Ponedeljek, 16. marec:
Zlatorog – HELIOS SUNS 73:77 (27:24, 7:20, 17:18, 22:15)
(Vašl 20, Lapornik 18; Vončina 19, Močnik in 9 podaj in Morina po 11)

Košarkarji Zlatoroga in Heliosa so v ponedeljek začeli z zadnjim, 22. kolom prvega dela Lige Telemach. Ta bo sicer šele v sredo dal ime še zadnje ekipe, ki si bo zagotovila napredovanje v ligo za prvaka, v igri sta še Šenčur in Krka.

Tako kot košarkarje iz Domžal, je tudi Laščane čakala zadnja tekma v tem delu prvenstva. Glede na to, da rezultatsko za gostitelje ni bila pomembna, je domači trener Predrag Milović ponudil priložnost mlajšim igralcem. Ekipa sicer ni igrala neresno, saj si je ta del lige želela zaključiti z zmago. Na drugi strani trener Heliosa Gašper Okorn ničesar ni prepuščal naključju, pa čeprav dvoboj ekipi prav tako ni prinašal prav veliko. A so Sunsi tekmo vzeli kot močan trening proti zahtevnemu nasprotniku, našli motiv in ob sproščeni in lepi košarki vknjižili veliko zmago.

Po slabši uvodni četrtini so gostje vajeti igre vzeli v svoje roke in prednost lepo višali. A v zadnjih desetih minutah popustili. Štiri minute pred koncem so se domači nevarno približali na le dve točki zaostanka, po trojki Mihe Vašla (na koncu skupaj 20 točk) pa je bil izid na semaforju celo 68:69. A se potem gostom roke niso več tresle, koši Majoka Makerja, Luke Vončine (skupaj 19 točk) in Jana Močnika so poskrbeli, da so se Sunsi znova odlepili in vknjižili deveto zmago v sezoni. Zlatorog ostaja na lestvici drugi, Helios pa se je povzpel na sedmo mesto.

Predrag Milović, trener Zlatoroga Laško:
“Najtežje so tekme, kot je bila ta, ko ničesar ne prinaša. Zato se na srečanje ne bi preveč oziral. Ob tej priložnosti bi rad čestital celotni ekipi ekipi za doseženo drugo mesto po prvem delu Lige Telemach. Posebna zahvala gre mojim sodelavcem Gregorju Baleku, Pavliju Ojsteršku, Žigi Jugu in Luki Mirniku, s katerimi izredno dobro sodelujemo. Brez njih nam tega dosežka ne bi uspelo doseči. Fante bi pohvalil še za to, ker so v malem številu zdržali vse napore ter zasluženo osvojili to drugo mesto.

Gašper Okorn, trener Heliosa Suns:
“Ne glede na to, da ta tekma pravega rezultatskega pomena ni imela, sta obe ekipi pokazali željo po zmagi. Oboji smo tudi odpočili nekatere košarkarje. Osebno sem zadovoljen s pristopom naše ekipe ter načinom, na katerega smo končali redni del. Sedaj se lahko v miru pripravimo na nadaljevanje in optimistično zremo naprej.