Helios Sunsi pred nabito polno dvorano podaljšali serijo

Košarkarji Heliosa Suns so pred polnimi tribunami domače dvorane Komunalnega centra izsilili tretjo tekmo polfinalnega niza Lige Telemach. Od Rogaške so bili tokrat boljši skozi celotno tekmo, na koncu pa slavili zmago z 82:66. Odločilno srečanje bo na sporedu v ponedeljek v Rogaški Slatini.

helios sunsNabito polna dvorana v Domžalah je videla zmago domačinov

V soboto bo sledil še dvoboj med Tajfunom in Krko. Po prvem srečanju so v prednosti Šentjurčani, drugega, ki se bo začel ob 19. uri, pa si boste lahko ogledali preko spletnega prenosa na kzs.si.

LIGA TELEMACH, POLFINALE, 2. TEKMI:

Petek, 15. maja:

HELIOS SUNS – Rogaška 82 : 66 (27:18,18:16,18:13,19:19) /1:1/
(Casey in Pelko 18;Čebular in Ferme 12)

V taboru Rogaške so pred tekmo v Domžalah vlogo favorita prepuščali domačim, a vseeno pričakovali tesno tekmo in govorili celo o novem presenečenju. Toda scenarij se ni ravno uresničil, saj so bili igralci Heliosa praktično vso tekmo v ospredju in tekmeca držali na bolj ali manj varni razdalji. Tako so si uresničili željo, da niz podaljšajo na tretjo tekmo.

Domžalčani so prvo četrtino odigrali odločno, razpoložena sta bila predvsem Jure Pelko in Gezim Morina, ki sta skupaj dosegla 16 točk v tem delu igre in tako prispevala levji delež k vodstvu 27:18 pred drugimi desetimi minutami.

V teh so njuno vlogo prevzeli drugi in držali oziroma še povečali prednost tudi na 11 točk, tik pred koncem četrtine pa celo na 13 točk prednosti. Na glavni odmor pa so po košu Tadeja Koštomaja v zadnjih sekundah odšli z 11 točkami naskoka. Domžalčani so prevladovali v skoku, prav tako pa bili natančni za dve točki, imeli so 69-odstoten met.

V tretji četrtini domači gostov niso spustili blizu, tik pred koncem tega dela igre sta Jan Močnik s trojko in Luka Vončina s košem poskrbela že za 63:47 in lažje delo v zadnjih desetih minutah. Tudi v prvi polovici teh so imeli vse vajeti igre v svojih rokah domači, ki so brez posebnih težav držali zanesljivo prednost, ko pa je Zena Ray Upshaw tri minute pred koncem zadel trojko za 77:62, je bil zmagovalec praktično odločen.

Pri domačih sta bila s po 18 točkami najboljša strelca Kyle David Casey in Pelko, ki je dosegel kar pet trojk, pri gostih pa sta Tadej Ferme in Sandi Čebular dosegla po 12 točk.