Helios prvak, Bratec MVP

Od četrtka do nedelje je v Kranju potekal zaključni turnir državnega prvenstva za fante do 19 let. Veliki zmagovalci turnirja in državni prvaki so postali košarkarji Helios Suns, ki so v finalu ugnali Zlatorog. Na tekmi za tretje mesto je novomeška Krka ugnala Parklje (80:72).

Zaključni turnir DP za fante U19, finale, 2.4.
Zlatorog Laško – HELIOS SUNS A 76:82 (23:21, 12:17, 20:26, 21:18)
Vodiškar 21, Kobić 20 (6 skokov), Miklavčič 14 (6 podaj); Oman 26, Bratec 20, Shashov 14 (15 skokov).

V Kranju smo spremljali odličen turnir z zanimivim in napetim finalom. Košarkarji Zlatoroga so odlično odprli srečanje in povedli z 17:7, Domžalčani so se nato zbrali in ujeli Laščane. Do polčasa smo spremljali izenačeno srečanje, v drugem delu pa so na plin pritisnili Domžalčani, ki so povedli z 11 točkami prednosti. Kljub temu se košarkarji Zlatoroga niso predali in se vrnili v igro. Štiri minute do konca so vodili s sedmimi točkami prednosti in bili blizu zmage. Nato pa je sledil delni izid 13:0 in Domžalčani so se veselili velike zmage ter naslova državnega prvaka.

Najboljši strelec tekme je bil Urban Oman, ki je dosegel 26 točk, pri Laščanih pa jih je Žan Vodiškar dosegel 21.

MVP TURNIRJA: Aljaž Bratec (Helios Suns)
NAJBOLJŠI STRELEC TURNIRJA: Aljaž Bratec (Helios Suns) – 58 točk
NAJBOLJŠI SKAKALEC TURNIRJA: Alexander Shashov (Helios Suns) – 34 skokov
NAJBOLJŠI PODAJALEC TURNIRJA: Nejc Klavžar (Helios Suns) – 17 podaj
NAJBOLJŠA PETERKA TURNIRJA: Adrian Hirschmann (Parklji), Rok Vidrih (Krka), Dino Kobić (Zlatorog), Urban Oman (Helios Suns), Alexander Shashov (Helios Suns).

tekma za 3. mesto:
Parklji Ljubljana – KRKA 72:80 (15:24, 11:11, 21:26, 25:19)
Hirschmann 21 (5 skokov), Ličen 17 (10 skokov), Gaberšek 15; Vidrih 22 (9 skokov, 7 podaj), Škedelj 18 (11 skokov, 5 prid. žog), Šiška (6 skokov) in Šteblaj po 14.

Novomeščani, sicer državni prvaki v kategoriji U19 v prejšnji sezoni, so že v prvi četrtini prišli do prednosti devetih točk. Parkljem se je z delnim izidom 7:0 uspelo v drugi četrtini približati na dve točki zaostanka, do konca prve polovice tekme pa je uspelo košarkarjem Krke znova zvišati prednost na devet točk. Odločilno prednost so si Novomeščani priigrali v tretji četrtini, ko so vodili tudi z 18 točkami prednosti. V zadnjih desetih minutah so Ljubljančani skušali pripraviti preobrat, vendar je Krka brez večjih težav tekmo pripeljala do konca in se okitila z bronasto medaljo.

Najboljši strelec v dresu Parkljev je bil ponovno Hirschmann (21 točk), pri Dolenjcih pa je bil prvo ime tekme Rok Vidrih, ki je ob 22 točkah zbral še 9 skokov in 7 podaj.