Helios premagal Koprčane, Krka slavila na Polzeli, Šenčur boljši od Rogaške

V soboto je v Ligi Nova KBM Helios po podaljšku ugnal Sixt Primorsko, Šenčur je bil boljši od Rogaške, Krka je v gosteh premagala Hopse. V nedeljo bo na sporedu še obračun Ilirija : Zlatorog. Košarkarji Šentjurja so v četrtek pred domačimi gledalci premagali ljubljansko Olimpijo.

Liga Nova KBM, 16. krog, 3.2.
Sixt Primorska – HELIOS SUNS 95:106 (17:22, 22:19, 22:19, 27:28, 7:18) *po podaljšku
Čakarun 30 (8 skokov, 5 podaj), Rebec (6 podaj) in Zupan (5 skokov) po 14; Pelko 30 (9 skokov), Mahkovic 24 (6 skokov), Đumić 16 (9 skokov).

Domžalčani so bolje začeli, v drugi četrtini dvakrat povedli z dvomestno prednostjo (33:23, 35:25), vendar so se Primorci vrnili in v drugem polčasu sta se ekipi menjali v vodstvu. Minuto pred koncem zadnje četrtine je Matic Rebec z zadetim metom za tri točke poskrbel za prednost Sixta z 88:86, a na drugi strani je s polaganjem vrnil Blaž Mahkovic.

Izenačena tekma v Luciji je bila pred 200 gledalci tako odločena šele v podaljšku. Marjan Čakarun je dve minuti in četrt pred koncem dodatnega dela zadel dve točki in po prekršku še prosti met za znižanje zaostanka domačih na 93:94. Nato se je domači napad ustavil, do konca je zadel le še Čakarun, in to enkrat samkrat. Gostje so z delnim zaključnim izidom 12:2, osem točk v nizu so zadeli v dobri minuti, prišli do dokaj zanesljive zmage.

Primorsko moštvo je po uspešnem januarju, v katerem si je med drugim zagotovilo mesto v drugem delu Lige Nova KBM, mesto na zaključnem turnirju Pokala Spar, v tednu dni izgubilo še tretjič zapored, drugič v nizu v državnem prvenstvu. Kljub temu na lestvici vodi s 27 točkami pred Heliosom (26) in Petrol Olimpijo (25).

V dresu primorskega moštva se je izkazal Čakarun s 30 točkami, osmimi skoki, petimi podajami in blokadama. Na drugi strani je za goste prav tako 30 točk dal Jure Pelko, zgrešil je le dva od devetih poskusov trojk ter temu dodal devet skokov in podaji, zelo dobro pa ga je spremljal tudi Blaž Mahkovic s 24 točkami, šestimi skoki in tremi podajami.

Sixt Primorska bo v naslednjem kolu DP gostovala pri Iliriji, Domžalčane pa v naslednjem kolu 10. februarja čaka obračun doma s Šenčurjem Gorenjsko gradbeno družbo.

ŠENČUR GGD – Rogaška 79:64 (16:24, 16:12, 25:10, 22:18)
Murić 20 (8 skokov), Martinčič 18, Pavić 13 (9 skokov); Davis 16, Batur 12, Šantelj 11.

Šenčur je današnjo tekmo začel z večjim pritiskom, saj si pred njo še ni zagotovil mesta v Ligi za prvaka, kar je Slatničanom že uspelo v prejšnjem kolu z zmago nad Sixtom Primorsko. Današnji dvoboj se je po odlični tretji četrtini domačih razpletel z njihovo zmago, tako da imajo zdaj po osem zmag in porazov.

Po dokaj izenačenem prvem polčasu, v katerem so gostje na začetku pobegnili, a jim je za nadaljevanje ostalo samo še +4, so v tretji četrtini na plin stopili domači košarkarji.

Takrat so košarkarji Rogaške dosegli le deset točk, domači pa so jih tekmecem nasuli 25. Takšna razlika, prednost je narasla že na 19 točk, pa je bila za goste nenadomestljiva tudi ob spet nekoliko boljši igri v zadnjem delu, ki pa so ga vseeno dobili domači, tako da dvomov o zmagovalcu ni bilo že nekaj minut pred koncem.

Pri domačih je bil z 20 točkami najbolj razpoložen Dino Murić, le dve manj pa je prispeval Nejc Martinčič; Smiljan Pavić in Ramo Rizvić pa sta za las ostala brez dvojnega dvojčka; ob devetih skokih je prvi dosegel 13, drugi pa 11 točk. Pri poraženi Rogaški je bilo manj izrazitih strelcev, trije so prišli v dvomestne številke, najboljša sta bila Rashun Davis (16) in Ivan Batur (12).

Rogaška bo v naslednjem kolu 8. februarja gostila Petrol Olimpijo, Šenčur GGD pa bo dva dni pozneje gostoval pri Helios Suns.

Hopsi Polzela – KRKA 78:80 (26:24, 17:18, 17:15, 18:23)
Vasilić 23, Vuković 16, Čup 13; Cinac 23 (6 skokov), Đapa 19 (8 skokov), Marinelli 10.